Поява симптомів молочниці – сигнал, який повинен спонукати звернутись до лікаря.
В народі кажуть “молочниця”, а медичною мовою це – вульво-вагінальний кандидоз. Цей стан викликаний дріжджовими грибками роду Candida, у цьому випадку – Candida albicans.
Кандиди є звичним компонентом вагінальної мікрофлори у 20% жінок, і в нормі грибки не спричиняють дискомфорту, “знають своє місце” та не розмножуються надміру.
Але інколи їх стає забагато, і жінка відчуває свербіж, печіння, почервоніння і тріщини вульви, біль при сечовипусканні чи сексі та нетипові вагінальні виділення, схожі на кисломолочний сир.
Для ефективної боротьби з молочницею необхідно вжити такі заходи:
1. Виясніть причину розвитку захворювання (порушення обміну речовин, прийом лікарських препаратів, дисбактеріоз, ослаблення імунітету) і постаратися усунути її.
2. З допомогою мазка визначають, яка саме різновид грибка присутній у пацієнта, і на цій підставі підбирають ефективні лікарські препарати.
3. Вибір протигрибкових препаратів місцевої дії (мазі, креми, вагінальні таблетки), які виявляють свій ефект безпосередньо в осередку захворювання (ротова порожнина, статеві органи).
4. Якщо протягом тривалого часу молочниця не проходить або постійно рецидивує, потрібні лікарські препарати загальної дії у вигляді таблеток або ін’єкцій.
5. Через застосування лікарських препаратів при лікуванні кандидозу в тілі людини гинуть і корисні мікроорганізми, може розвинутися дисбактеріоз. Тому потрібно відновити нормальну мікрофлору.
6. Прі розвитку кандидозу органів репродуктивної системи у одного статевого партнера необхідно одночасне лікування обох партнерів, навіть за відсутності у другого видимих симптомів.
7. Після усунення зовнішніх симптомів потрібно взяти контрольний мазок на мікрофлору, щоб оцінити ефективність терапії. Якщо збудників кандидозу все ще багато, хвороба незабаром може знову проявитися.