Наглядова рада “Укрзалізниці” не має професійного рівня для управління компанією і консервує корупцію. Про це заявив Костянтин Бондарєв, коментуючи засідання тимчасової слідчої комісії у Верховній Раді з розслідування ситуації в “Укрзалізниці” в 2017-2020 роках.
За словами народного депутата, на засідання з незрозумілих причин не були запрошені представники правління, а тільки члени Наглядової ради.
“Дуже цікаво було, що голова Наглядової ради спілкувався з нами через скайп-зв’язок і через перекладача, тому що українською він не володіє”.
Бондарєв також підкреслив, що ніякої інформації від Наглядової ради з конкретного плану реформ депутати не отримали.
“У нас було питання: ” Чому за останні хоча б два роки взагалі не було реалізовано жодного плану реформ?” На жаль, на це ми відповіді не отримали. Але ми чітко побачили, що немає професійного рівня, досвіду, а також ідей. Ці люди – працівники, вони прийшли туди, щоб кришувати саме корупційні речі “, – підкреслив депутат.
Читайте також: НАБУ розслідує розтрату 2 млрд гривень при закупівлі електроенергії для «Укрзалізниці»
Парламентарій наголосив також на тому, що замість скорочення витрат і реформування компанії члени Наглядової ради в особі Сергія Лещенка пропонують лише чергове підвищення тарифів для бізнесу.
“Я стверджую, що треба знижувати витрати. Тариф для українського бізнесу теж потрібно знижувати. Тому що наш виробник повинен бути конкурентним на зовнішніх ринках”, – заявив він.
Нагадаємо, Тимчасова слідча комісія з розслідування ситуації в “Укрзалізниці” була створена в кінці січня 2020 року, але її створення було ініційовано в травні 2020 року. У пояснювальній записці до проекту постанови йшлося про аналіз ситуації з найгіршими показниками виробничої діяльності з дня проголошення незалежності України. Серед основних відповідальних за таку ситуацію значився нинішній голова Наглядової ради Шевка Аджунер і екс-глава компанії Євген Кравцов.
Як повідомляли ЗМІ, недавно нове правління компанії намагалося здійснити реструктуризацію “Укрзалізниці”, створивши філії “УЗ Карго” і “УЗ Инфра”. Однак Наглядова рада з невідомих причин заблокувала це рішення.