Половина компаній, які подали на неплатників до суду, – це теплопостачальні організації, що постачають теплову енергію для потреб опалення.
У порівнянні з 2019 роком, торік на 50% більше українців потрапило до реєстру боржників через несплату комунальних послуг, повідомляє Поштівка, посилаючись на дані Єдиного реєстру боржників.
Якщо у 2019 році в реєстрі було близько 227 тисяч неплатників, наприкінці 2020 року їхня кількість перевищила 342 тисячі.
Половина компаній, які подали на неплатників до суду, – це це теплопостачальні організації, що постачають теплову енергію для потреб опалення. Топ-3 підприємств-скаржників – Харківводоканал, Жилкомсервіс та Полтаватеплоенерго.
Людина визнається боржником зі сплати комуналки в судовому порядку. Якщо протягом шести місяців вона не виконує рішення суду, то потрапляє в реєстр боржників.
«Особі, яка потрапила до Єдиного реєстру боржників, можуть заблокувати банківські рахунки, вилучити її майно, а також обмежити виїзд за кордон. Втім комунальні підприємства можуть припинити надання послуг боржникам ще в досудовому порядку», – коментує юрист СВЖУ Михайло Чорний.
Читайте також: Борги за комуналку: яку відповідальність несуть споживачі
Нагадаємо, через випадки завищення цін на газ Кабінет міністрів затвердив граничну ціну на газ для побутових споживачів на рівні 6,99 гривні за один кубометр. Втім нардепи від партії Батьківщина вимагають ліквідувати компанію-прокладку Нафтогаз і встановити ціну на газ для населення у розмірі собівартості його видобутку (прибл. 2,6 грн/куб) + 30% рентабельності.