Подання про невідповідність Конституції України президентських указів від 3 листопада про призначення членів енергетичного регулятора (НКРЕКП), надійшло до Конституційного суду України.
Про це повідомив Енергетичний фронт з посиланням на відділ комунікації та правового моніторингу КСУ.
Подання підписали 50 народних депутатів України, серед яких лідер фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко, а також народні депутати цієї фракції, фракцій «Слуга народу», ОТЗЖ і «євросолідарності», групи «Довіра» та позафракційні.
У поданні парламентарії просять визнати неконституційними укази 2018-2019 років про призначення семи членів НКРЕКП: Олени Антонової, Дмитра Коваленка, Оксани Кривенко, Руслана Кайдаша, Ольги Бабій, Валерія Тарасюка і Олексія Магди.
Депутати також просять визнати неконституційними норму перехідних положень закону «Про НКРЕКП» №1540-VIII від 2016 року про повноваження президента забезпечувати стійку діяльність НКРЕКП, а також два пункти з перехідних положень закону №394-IX про зміни в закон про забезпечення конституційних принципів в сфері енергетики і комунальних послуг від 2019 року, які стосуються діяльності зазначених членів НКРЕКП.
Читайте також: Керівництво НКРЕКП планує збільшити свій зарплатний фонд на 50%, – нардеп
Раніше, 1 липня президент України Володимир Зеленський затвердив схему ротації членів НКРЕКП до 2025 року. Згідно з указом, першою ротація застосовується до члена комісії Олені Антонової.
До цього, в кінці червня 2020 року Кабмін створив конкурсну комісію з відбору кандидатів на посаду членів НКРЕКП.
До складу комісії увійшли ексдепутат Олексій Рябчин, радник в.о міністра енергетики Сергій Чех, колишній член НКРЕКУ Юрій Андрійчук, ексглава «Укргазвидобування» Олег Прохоренко і екссекретар конкурсної комісії регулятора Світлана Голікова.
8 липня Конкурсна комісія з відбору кандидатів на посаду членів Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), оголосила відкритий конкурс на зайняття однієї посади члена енергорегулятора.
На початку серпня стало відомо, що до Окружного адміністративного суду Києва надійшов позов, яким просять визнати відсутність компетенції у чинного складу тарифного регулятора.