Багато експертів сходяться на думці, що зарплати в Україні не почнуть зростати, як мінімум, до 2021 року.
З поступовим скасуванням карантинних обмежень в Україні зростає кількість активних вакансій. Однак ситуація все одно залишається невтішною.
Позитивна динаміка спостерігається в сфері послуг і продажів, але навіть там рівень пропозицій менший, ніж був до карантину. Більше того, фахівці вважають, що восени ринок праці очікує друга хвиля кризи і звільнень. В першу чергу експерти ринку праці прогнозують, що проблеми з пошуком роботи будуть спостерігатися ще як мінімум до кінця року. І це тільки при оптимістичному сценарії, стверджує керівниця експертно-аналітичного центру міжнародного кадрового порталу Юлія Дрожжина.
HR-експерт Тетяна Пашкіна налаштована більш песимістично. За її словами, навіть в разі оптимального виходу з карантину світові фахівці попереджають про те, що відновлення почнеться навіть не на початку 2021 року. Це ж стосується і рівня зарплат.
«Ми і зараз не можемо вийти на докризову зарплату, і в 2021 році її рівень буде зовсім не той, який прогнозувався раніше», – пояснила експерт. Так, за її словами, ще в січні 2020 року експерти розраховували на зростання середньої зарплати до кінця року в межах 20-25%. Однак через пандемію коронавірусу її рівень, навпаки, впав на 10-15%.
Однак реальна кількість безробітних в травні склала приблизно 2,5-2,8 мільйона українців. При цьому, з початку карантину кількість офіційно безробітних в Україні подвоїлася. Водночас, як зазначає видання, Україна – не єдина держава, яка зіткнулася з ростом безробіття. Безробіття – загальносвітовий тренд.
«Відчула це і Європа, яка є найбільшим імпортером українських трудових ресурсів. Багатьом європейським компаніям доводиться скорочувати свій штат і звільняти, зокрема, українських працівників», – йдеться в матеріалі. Так, близько 30% українців у Польщі втратили роботу через пандемію, розповів президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник.
«Зрозуміло, що Україна не буде виплачувати дотації польським компаніям, щоб ті не звільняли українців», – пояснює експерт Олексій Кущ.
В Іспанії, яка стала одним із центрів поширення коронавірусу, рівень безробіття теж стрімко зростає. Кількість фактично безробітних в Іспанії досягла 3,8 мільйона осіб станом на початок травня. З них майже 300 тисяч тільки за один місяць втратили роботу, повідомляє «24 канал» з посиланням на іноземні видання.
В Британії ситуація ще більш критична. За два тижні близько півмільйона людей звернулися за допомогою з безробіття.
Читайте також: Шо впливає на розмір зарплати: освіта чи досвід