Нардеп від партії “Слуга народу” Андрій Герус програв у карти 100 тисяч доларів і дав розписку із зобов’язанням повернення карткового боргу до 10 травня 2020 року.
Про це повідомляє Telegram-канал «Крокодил» з посиланням на вміст його електронної поштової скриньки. Стверджується, що пароль до електронної пошти Геруса надав Telegram-канал UA Baza Bot, який кілька днів тому розмістив оголошення про те, що починає продаж даних прав українців. Користувачі в Facebook перевірили дані і припускають, що вони могли потрапити до шахраїв з програми «Дія», в якому можна зберігати цифрові варіанти своїх документів (зокрема, паспорт і права).
Доступ до пошти глави парламентського комітету з енергетики та ЖКП могли отримати всі бажаючі, поки працював згаданий Telegram-бот.
Саме завдяки цьому Telegram-боту вдалося дізнатися про карткові борги нардепа. Бот містив пароль від старої пошти на mail.ru народного депутата Андрія Геруса. І цей пароль виявився таким самим, як і пароль від нової пошти.
У пошті нардепа вдалося знайти цікавий документ. Фотографію розписки Герус відправляв своєму юристу з питанням, чи має документ юридичну силу. Виявляється, депутат Герус винен Онопченко Сергію Вікторовичу 100 тисяч доларів в якості «карткового боргу». Документ датовано 24 жовтня минулого року. Борг нардеп мав повернути до 10 травня цього року.
Виходить, що пошта глави Комітету з енергетики та колишнього представника президента в Кабміні весь цей час перебувала майже у відкритому доступі, його паролі “гуляли” по базах даних. Ними могли скористатися не тільки шахраї, а представники закордонних спецслужб. До речі, нещодавно Поштівка повідомляла про те, що прокуратура отримала документи щодо співпраці голови комітету ПЕК Геруса зі спецслужбами Росії.
Яу би не було, інформація щодо карткового боргу Геруса є беззаперечною підставою для антикорупційного розслідування, яке має провести НАБУ.
Якщо документ справжній і Герус заплатив борг, то відповідні зміни він має внести до своєї декларації протягом десяти днів.
Але річ у тому, що у базі НАЗК є лише ОДНА декларація політика, і та за 2014 рік. Він навіть не подавав декларації кандидата на посаду перед виборами до парламенту минулого року і у Київраду 2015 року. І жодних змін у документ за шість років не вносив.
У декларації Андрія Геруса за 2014 рік, яку він подавав перебуваючи на посаді члена національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг, вказано, що сума сукупного доходу декларанта становить 2,6 млн грн., а заробітна плата – 55 тисяч гривень. Також Герус задекларував майже 429 тисяч гривень дивідендів та понад два мільйони гривень доходу від відчуження цінних паперів та корпоративних прав.
Герус володіє квартирою в Києві (50,4 “квадратів”), а його сім’я – земельною ділянкою в Київській області (0,09 га) і автомобілем “Subaru Outback” 2010 року випуску. У банку він тримав 3,3 мільйона гривень, його родина – майже триста тисяч гривень. А ще політик мав 1,2 мільйона гривень кредиту.
Можливо саме через чималі статки політика він не подає актуальну на сьогодні декларацію. Проте про його фінансове становище говорить і чималий картковий борг у 100 тисяч доларів США, а це майже 2,7 мільйона гривень! І невідомо, чи випадок з мільйонним боргом для Геруса одиничний.
Цинізм влади зашкалює. У розпал епідемії COVID-19, коли мільйони українців змушені сидіти на карантині не маючи заощаджень, коли держава не здатна виплатити обіцяні надбавки лікарям, “Слуги народу” програють в карти мільйони невідомого, можливо корупційного походження.
І на відміну від багатьох українців, які в умовах карантину вимушені просто виживати, нардеп Герус розважається, програючи у карти явно не останні свої мільйони.
Нагадаємо, останнім часом політики неодноразово звертались до влади з вимогою “припинити «герусівщину» через загрозу колапсу енергетичної галузі”.
Андрій Герус – народний депутат Верховної Ради IX скликання, глава парламентського комітету з питань енергетики та ЖКГ, представник президента в Кабміні (з 22 травня по 11 листопада 2019 року). У 2014-2015 роках був членом Нацкомісії з питань регулювання в сфері енергетики (НКРЕКУ).