Сьогодні, 5 травня, з заходом сонця у мусульман починається священний місяць рамадан – місяць обов’язкового посту
Для людей, які дотримуються рамадану, це час посту і молитви, коли добрими справами і стриманістю можна просити в Аллаха прощення гріхів.
Рамадан настає після появи на небі нового місяця. Суворий піст («ураза») починається з початку світанку і закінчується після заходу сонця. Він передбачає відмову від води, їжі та інтимних стосунків у світлий час доби. Вважається, що повна відмова від людських потреб дає можливість мусульманам продемонструвати силу своєї віри, мусульмани намагаються духовно “очиститися” від поганих думок і дій.
Цей місяць мусульмани присвячують пізнанню Аллаха і Корану, підходять до молитв більш відповідально. Вони читають Коран, роздають добровільну (садака) та обов’язкову (закят) милостині.
Дотримання 30-денного посту в місяці Рамадан пов’язано з повір’ям про те, що саме в цей місяць Аллах через архангела Джабраїла послав пророкові Мухаммеду у вигляді одкровення Коран.
Не дотримуватися цього посту можна тільки з поважної причини, інакше це вважається гріхом.
Згідно з одним із п’яти стовпів ісламу, протягом Рамадана правовірні мусульмани повинні поститися від настання ранкового намазу (на світанку) до настання вечірнього (на заході сонця). Від посту під час Рамадану звільняються вагітні та жінки, хворі та старі люди, діти молодші семи років, а також ті, хто не може дотримуватися його з об’єктивних причин, – наприклад, воїни і мандрівники.