“Питання ліквідації “Нафтогазу” сьогодні одне з найголовніших. Поки цей монстр не буде ліквідований, доти в країні ладу не бачити”, – про це сьогодні, 15 березня, у львівському прес-клубі зазначив голова Спілки власників житла України, екс-міністр з питань ЖКГ в уряді Юлії Тимошенко Олексій Кучеренко.
Олексій Кучеренко: “Головна біда – НАК “Навтогаз”. Ця компанія посідає гіпермонопольне становище в Україні. При цьому не тільки в економіці. Але й в політиці. У нас сьогодні “Нафтогаз” за рангом вже вищий від Кабміну. Уряд вже не керує “Нафтогазом”. Це біда. Там повна розбалансованість управління.
А оця тяганина із зарплатнею… Це ж просто верхівка айсберга. Коли одні кажуть, що Коболєву треба платити 342 млн грн на рік, і тоді він буде добре працювати. А інші заперечують, ні, дамо йому 220 млн на рік. Я не помиляюсь, мова йде про 342 млн грн на рік для цього “видатного”, “мега” мененджера – заробітна платна, премії і бонуси – за наш з вами рахунок. (22 березня 2019 року завершується термін дії контракту з головою правління НАК “Нафтогаз України” Андрієм Коболєвим).
Це нахабство сягнуло останньої межі, коли 3-5 днів тому “Нафтогаз” звернувся до Кабміну з проектом свого фінансового плану (він є в мережі). Згідно з цим проектом вони просять затвердити їм план з чистим прибутком 91 млрд грн, і скромно так вимагають середню зарплату для персоналу “Нафтогазу” (там приблизно 800-900 людей працює) – 191 тисячу грн на місяця. Це, значить, така має бути середня платня!?
Якщо ви поцікавитесь в облгазі чи в тепловиків, то там середня зарплата 6 тис. грн, зарплата в бурильників в “Укргазвидобуванні” – 10-12 тис. грн.
Саме тому питання ліквідації “Нафтогазу” сьогодні одне з найголовніших. Поки цей монстр не буде ліквідований, доти в країні ладу не бачити”.