За останні три роки кількість співробітників наукових установ скоротилося в середньому на 25%.
Про це розповів голова профспілки працівників НАН України, кандидат філософських наук Анатолій Широков.
«Якщо порівнювати з 1991 роком, склад Національної академії наук скоротився більш ніж в три рази. Молодь тотально їде. За останні три роки кількість співробітників наукових установ скоротилося в середньому на 25%. У такій ситуації ми можемо прийти до того, що навіть якщо коли-небудь у нас з’являться кошти для науки, то відновити науковий потенціал в особі конкретних кандидатів, докторів наук, буде абсолютно неможливо. Якщо ж брати загальну статистику по 1991 року, то кількість зайнятих в науці на мільйон населення скоротилося втричі. А в 1991 році за цим показником ми були на рівні країн ЄС. Зараз програємо в три рази. Таким чином, хто за кордон, хто на пенсію. У кого все-таки вистачає ще сил, той працює 3-4 дні на тиждень. Але в цій ситуації ми можемо прийти до того, що нам взагалі не буде кого скорочувати », – пояснив А.Широков.
За його словами, сьогодні світом правлять наукомісткі технології.
«90% виробництва в світі побудовані на наукомістких технологіях. Промисловість і наука працюють разом. Українська ж промисловість просто «лежить». Космос, суднобудування, літакобудування … Нічого цього немає. Отже, на внутрішньому ринку все це формально є, і ми цим пишаємося, але воно не працює. Тому формувати замовлення для наукових установ на внутрішньому ринку просто нікому», – резюмував А. Широков.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, за результатами атестації, неефективні наукові установи чекає або злиття з більш ефективними, або закриття.
Також повідомлялося, Національна Академія Наук (НАН) України вимагає від низки наукових інститутів скоротити штат вчених. Формальна причина такого вимоги – відсутність державного фінансування.
ГолосUA