Одразу кільком районним газетам Чернігівщини «Укрпошта» висунула категоричну умову: або вони змінюють графік виходу своїх видань, або останні надходитимуть до читачів із затримкою.
Про це повідомила Національна спілка журналістів України.
ГАЗЕТЯРІ скаржаться, що з різних причин виконати цей ультиматум украй складно. Наприклад, деякі друкарні просто фізично не зможуть перенести їх друк на інший день, бо не встигатимуть виконувати інші замовлення, про які домовлено заздалегідь. Виникають і проблеми з телевізійною програмою — змінити дату її надання важко, бо договори з агентствами укладалися ще на початку року. Проте такі «дрібниці» поштового монополіста не цікавлять. Водночас він фактично викручує руки виданням, які й без того потерпають через невчасну (м’яко кажучи!) доставку.
— Раніше, до реформування, особливих нарікань на затримку з доставкою не було, — каже головний редактор газети «Промінь» Сновського району Олена Компанець. — Нині ж читачам доводиться чекати по два-три тижні! Це неприпустима ситуація, яка вимагає втручання на найвищому державному рівні. Тим більше, що наш регіон прикордонний. Люди слухають білоруське радіо, дивляться російські канали, які на відміну від українського телебачення працюють безперебійно з чудовим сигналом…
Із колегою погоджується і головний редактор газети «Маяк» Корюківського району Ірина Гайова. Її видання теж на вимогу «Укрпошти» має змінити графік виходу.
— Для нас це проблематично. Проте вибору не маємо, адже «Укрпошта» — монополіст, диктує свої умови, бо знає, що ми в безвиході, — говорить пані Ірина. — Національний поштовий оператор відверто заявляє, що газети повинні підлаштовуватися під роботу пошти, а не пропонувати якісь компроміси. Мовляв, періодичні видання не настільки важливі для «Укрпошти», як ми собі думаємо.
— Поведінка «Укрпошти» вражає, говорити про нормальні партнерські відносини тут не доводиться, — обурюється головний редактор «Новин Городнянщини» Світлана Томаш.
Національна спілка журналістів України, до якої звернулися по підтримку чернігівські газетярі, заявила, що вкрай занепокоєна перебігом поштової реформи і продовжує закликати владу підтримати українську пресу. «Ми щотижня надсилаємо пропозиції наших колег-газетярів до уряду, розраховуючи, зрештою, на реалізацію притомної державної політики захисту інформаційного простору України», — наголошує голова спілки Сергій Томіленко.
Устина ГРЕЧАНЮК, «Сільські Вісті» 23 серпня 2018 року № 64 (19611)