Формат миротворчої місії, який пропонує президент РФ, можна назвати “Путін в деталях”. Цей план містить досить компрометуючу річ: ним закладено, що це не Росія є агресором проти України, а що у нас начебто внутрішній конфлікт. І з цього випливає класичний інструментарій: “блакитні шоломи”, розмежувальна лінія, ми маємо визнати терористів стороною конфлікту і вести з ними діалог.
Таку думку висловив директор аналітичного центру “Політика” Микола Давидюк.
Путін хоче, щоб стороною конфлікту були терористи. Тоді цю так звану миротворчу місію він зможе максимально наситити росіянами і представниками інших країн, лояльних Кремлю. “Блакитні шоломи” будуть лялькою в руках Путіна, а роспропаганда буде розказувати, що президент РФ на Донбас приніс не 10 тисяч смертей і два мільйони переміщених мешканців, а мир,
– наголошує експерт.
При цьому політолог зауважує, що Україна повинна принципово наголошувати і надати докази, що сторона конфлікту – Росія, відповідно лінія розмежування – україно-російський кордон.
Водночас Микола Давидюк застерігає від спроб деяких представників Заходу вирішити конфлікт на Донбасі мирним шляхом, але за рахунок України.
Захід перебуває в постійному пошуку мирного вирішення конфлікту на Донбасі. Але питання: за чий рахунок? Якщо України, то це буде за рахунок міжнародного права. Тоді під сумнів ставиться незалежність всіх країн, в тому числі, в Європі. Це меседж того, що Європа теж готова “зливати” свої країни, нехай Путін, як свого часу Гітлер, і далі заводить свої війська,
– наголосив Давидюк.
Нагадаємо, 5 вересня президент Росії Володимир Путін заявив, що наявність миротворців ООН на Донбасі пішла б на користь вирішення конфлікту на сході України, тому він сам ініціюватиме відповідний проект резолюції на розгляд Ради безпеки ООН. В Україні дуже скептично оцінили таку заяву глави Кремля та вбачають тут прихований план. В свою чергу міністр закордонних справ Німеччини Зіґмар Ґабріель заявив, що пропозицією президента Росії Володимира Путіна щодо розміщення миротворців на сході України варто скористатися для переговорів про припинення вогню у зоні АТО.
24