Питання місця і ролі Одеського порту в стратегії розвитку морських портів України та окремі аспекти діяльності британських компаній, які співробітничають з портом, обговорювались підчас відвідання Одеси Послом Великої Британії в Україні пані Джудіт Гоф (Judith Gough).
Зустріч з дипломатом у головному офісі адміністрації порту відбулась 24 липня цього року. З високою гостею провели переговори в.о. голови ДП «Адміністрація морських портів України» (АМПУ) Райвіс Вецкаганс, та начальник Одеської філії АМПУ Ігор Ткачук.
Своє знайомство з портом пані Посол почала з відвідин перевалювального комплексу у Хлібній гавані, яким оперує компанія ТОВ «Бруклін-Київ». В даний момент вказана компанія реалізує масштабний інвестиційний проект, складовою якого є причал 1-з Андросівського молу, що споруджується коштом АМПУ. На даний момент готовність вказаної гідротехнічної споруди складає трохи більше 50 %.
Д.Гоф висловила своє задоволення з того, що ТОВ «Бруклін-Київ» має змогу динамічно розвиватися й з року в рік нарощувати вантажообіг. Разом з тим, дипломат констатувала, що іноземні інвестори могли б розвивати свій бізнес у порту значно ефективніше, якби не численні бюрократичні перешкоди.
– АМПУ сьогодні реалізує ряд спільних проектів з приватними інвесторами, в тому числі і з компанією «Бруклін – Київ» як з лідером за обсягами перевалки в Одеському порту, – прокоментував Райвіс Вецкаганс, керівник АМПУ. – І по кожному з них у нас ведеться постійний моніторинг: що, як і коли зроблено для розвитку… За моїми дорученнями філії оперативно готують і узгоджують техніко-економічні обґрунтування проектів. Однак є питання, які потребують вирішення на урядовому і законодавчому рівні. Маю на увазі застарілі нормативні акти в галузі будівництва, земельного законодавства. У Адміністрації портів є пропозиції, як спростити процедури і прискорити терміни будівництва.
І.Ткачук подякував пані Послу за увагу до планів розвитку порту та, у свою чергу, відзначив, що нещодавнє затвердження Кабінетом міністрів України фінансового плану АМПУ на 2017 рік дозволить по-перше прискорити процедуру виділення фінансування для добудови причалу 1-з, і по-друге, демонтувати списану виробничу споруду, котра не дозволяла оператору ТОВ «Бруклін-Київ» і його іноземному партнеру, всесвітньо відомій компанії Louis Dreyfus, завершити будівництво зерноперевалювального комплексу на Андросівському молу.
– Адміністрація порту усіляко сприяє нашим іноземним партнерам, які вкладають кошти у розвиток виробничої інфраструктури, – акцентував увагу І.Ткачук. – Ми розуміємо, що приватні інвестиції це – створення додаткових робочих місць, розширення бази оподаткування і, зрештою, зміцнення конкурентоспроможності нашого підприємства на чорноморському ринку портової перевалки.
Після зустрічі в адміністрації порту дипломатичний кортеж з прапорцями Великої Британії перемістився на морський вокзал, біля причалу якого сьогодні ошвартувався новітній англійський есмінець HMS DUNKAN.
Джерело: Персональний сайт Ігоря Ткачука