Глава антидопінгового агентства Великої Британії Девід Кенворті заявив, що через скандал із вживанням допінгу російськими спортсменами, їх збірну необхідно усунути від зимової Олімпіади-2018 в Південній Кореї
Глава антидопінгового агентства Великобританії (UKAD) Девід Кенворті заявив, що вважає за необхідне усунення збірної Росії від участі в зимових Олімпійських іграх, які відбудуться в 2018 році в корейському Пхенчхані. Про це повідомляє BBC.
За його словами, російських спортсменів варто було усунути й від участі в Олімпіаді в Ріо-де-Жанейро, яка відбулася влітку 2016 року.
«Вважаю, що Міжнародний паралімпійський комітет вчинив правильно – він відсторонив Росію. На мій погляд МОК (Міжнародний олімпійський комітет) все зіпсував. У цьому питанні дуже багато політики, і це проблема», – сказав Кенворті.
Він додав, що зроблене Росією «було більш неймовірнім, ніж роман про Джеймса Бонда». За словами Кенворті, «це знецінює спорт».
Він наголосив, що повідомлення про порушення, а також «дивні заяви про те, чи була державна підтримка» допінгу у Росії, продовжують надходити.
«Головне, що потрібно зробити – це змусити Росію повернутися в рамки правил, на що піде багато часу і зусиль», – додав голова UKAD.
Нагадаємо, днями екс-тренер російської жіночої команди з біатлону, німецький спеціаліст Вольфганг Піхлер також закликав відсторонити збірну Росії від участі на зимовій Олімпіади 2018 року в Південній Кореї.
В інтерв’ю агенству DPA німецький фахівець, який зараз тренує збірну Швеції, запевнив, що це рішення буде справедливим, якщо підвтердяться звинувачення у вживанні російськими спортсменами допінгу згідно з доповіддю комісії Всесвітнього антидопінгового агенства WADA.
«Якщо все сказане підтвердиться, росіянам потрібно надати олімпійську паузу і виключити. Звичайно, невинних це рішення теж стосуватиметься, в жодних інших санкціях сенсу не буде», – заявив Вольфганг Піхлер.
На початку грудня 2016 року незалежна комісія Всесвітнього антидопінгового агентства (WADA) під керівництвом Річарда Макларена опублікувала доповідь про вживання допінгу російськими спортсменами. У ньому говорилося про причетність Віталія Мутко і його заступника Юрія Нагорних до маніпуляцій з допінг-пробами. Також автори доповіді стверджували, що ознаки підробки були виявлені в допінг-пробах 12 російських медалістів Олімпіади в Сочі. За даними комісії, до махінацій з аналізами були причетні понад тисячу російських спортсменів у тридцяти видах спорту. Крім того, у розслідуванні йдеться про те, що вживання допінгу підтримувалося з боку держави.
27 грудня газета New York Times опублікувала статтю, в якій говорилося, що російські спортивні чиновники вперше визнали існування допінг-системи в країні. Автор статті посилалася на в.о. глави Російського антидопінгового агентства (РУСАДА) Анну Анцеліовіч. «Це була інституційна змова», – цитувало її видання. Втім, Анцеліовіч зазначила, що керівництво країни нібито не було причетне до махінацій.