Народний депутат фракції «Батьківщина» Сергій Соболєв запропонував депутатам від БПП та «Опозиційного блоку» – авторам законопроектів про відшкодування збитків за зруйноване чи пошкоджене майно під час антитерористичної операції – їхати в Москву, і в Держдумі РФ приймати такі законопроекти.
Про це нардеп заявив під час розгляду в парламентській залі проектів законів №4301 «Про відшкодування збитків за зруйноване (знищене) або пошкоджене приватне житло особам, приватне житло або приватні домогосподарства яких були пошкоджені (зруйновані) під час проведення антитерористичної операції» та №4301-1 «Про відшкодування збитків, завданих житлу населення внаслідок проведення антитерористичної операції».
«Коли я побачив назву цього тексту закону, я не зрозумів, в якому парламенті ми знаходимось. Можливо, це російська Дума, яка розглядає закон про те, як антитерористична операція, тобто це ми з вами, це наші вояки, які захищали батьківщину від цих нелюдів московських, це ми, виходить, зруйнували ці домівки? Я б цим авторам законопроектів (депутатам від БПП та «Опозиційного блоку», – ред.) порадив – їдьте в Москву, і там такі законопроекти вносьте!» – сказав Соболєв.
«Таке формулювання законопроекту – це плювок українській армії, українському народу. Саме тому ми (фракція «Батьківщини», – ред.) пропонуємо відхилили дані законопроекти, і якщо ви хочете врегулювати питання допомоги громадянам, які постраждали від російської агресії, – це саме так і треба формулювати, і новий законопроект вносити в сесійну залу», – наголосив нардеп.
Крім того, парламентарій зазначив, що фракція «Батьківщина» завжди захищала переселенців.
«Ми голосували за будь-які законопроекти, які стосуватися наповнення бюджету для того, щоб захистити мільйони наших співгромадян, які постраждали від російської прямої агресії, прямого втручання. Ми робили все можливе для того, щоб ВНЗ, які переселились із зони бойових дій, безпосередньо отримали тут приміщення. Ми робили все можливе в цілому ряді законопроектів, де виділялися кошти для переселенців», – нагадав він.
Зазначимо, депутати провалили голосування за законопроект №4301. За основу документ підтримали 130 парламентаріїв, а за направлення його на повторне перше читання – 174 нардепа.