Всупереч поширеній думці, «стати багатим може кожен», – говорить мільйонер Стів Сіболд, який заробив статок власними руками. Але чи зможете розбагатіти саме ви? Щоб розібратися в цьому, ми сформулювали дев’ять перешкод для отримання статків. І хоча передбачати майбутнє ніхто не вміє, можна стверджувати, що, діючи таким чином, ви швидше за віддалитеся від мети, ніж наблизитися до неї.
Ви зосереджуєтесь на заощадженнях, а не заробітку. Економія і заощадження є важливими для створення багатства, але не варто при цьому нехтувати заробітком – саме на цьому концентруються багаті люди. Просто економлячи ви не збільшуєте свій дохід, а лише обмежуєте себе. Якщо ви хочете почати думати, як багатії, перестаньте переживати про витрачені гроші, думайте про те, як їх заробити більше. Продовжуйте економити, але і не забувайте примножувати свій дохід.
Ви не почали інвестувати. Один з кращих способів більше заробити в перспективі – це інвестувати гроші. І чим раніше ви почнете, тим краще. В середньому мільйонери вкладають 20% свого прибутку.
Ви задоволені нинішньою зарплатою. Зазвичай людям платять за відпрацьований час, але багаті люди вибирають плату за результат, і зазвичай вони незалежні працівники за наймом. Це найшвидший, хоч і не стабільний і ризикований шлях до багатства.
Ви купуєте те, що не можете собі дозволити. Якщо ви живете невідповідно до своїх достатків, то ви не розбагатієте. Навіть якщо ви почали більше заробляти або отримали підвищення, це не повинно бути виправданням, щоб різко підвищити свій рівень життя. Станьте відомими своїм професіоналізмом, а не елітним авто або дорогими годинниками.
Ви прагнете досягнути чужої мрії, а не своєї. Якщо ви хочете бути успішними, ви повинні любити те, що робите. Тільки улюблена справа може допомогти вам розбагатіти. Інакше у вас не буде достатнього бажання і цілеспрямованості.
Ви рідко виходите зі своєї зони комфорту. Багаті люди знаходять комфорт в нестабільності і ризику. Фізичний, психологічний і емоційний комфорт – це головна мета умів середнього класу.
У вас немає мети для своїх грошей. Гроші не з’являються просто так, їх потрібно заробити. І якщо ви хочете заробити статки, то у вас повинен бути певний фінансовий план, щоб досягти цієї мети. Потрібна сміливість, знання, багато зусиль і ясне бачення того, чого ви хочете: не просто заробити мільйони, а для чого це зробити.
Ви спочатку витрачаєте, а зберігаєте те, що остається. Якщо ви хочете розбагатіти, спочатку потрібно відкладати частину грошей в заощадження (бажано не менше 10%), а потім вже витрачати те, що залишилося.
Ви впевнені, що не можете розбагатіти. Багато хто думає, що багатство – це привілей тільки щасливих людей. Замість цього запитайте себе: «Чому не я?» І починайте думати глобально. У багатих людей високі очікування.