6 простих правил для запобігання панкреатиту і раку підшлункової залози

поджедудочная
2 Березня 2024, 23:50

Печінка вважається незамінним органом детоксикації. Набагато менше людей знають як важлива підшлункова залоза. Часто ми недооцінюємо захворювання підшлункової залози, які можуть виявитися смертельними. Ці 6 простих правил допоможуть захистити життєво важливий орган.

Підшлункова залоза – це орган змішаної секреції, що виконує ендокринну й екзокринну функцію. Остання відповідає за синтез панкреатичного соку. До його складу входять ферменти, які допомагають організмові перетравлювати їжу.

Підшлункова залоза працює цілодобово і виконує важливі функції. Вона формує:

1. До трьох літрів травного секрету з численними ферментами, що розщеплюють їжу.
2. Бікарбонат, для нейтралізації соляної кислоти, яка додається до їжі в шлунку, коли вона проходить через органи травлення.
3. Гормони інсулін і глюкагон для метаболізму цукру.

Панкреатичний сік має потрапляти до дванадцятипалої кишки, де він бере участь у травленні. Проте під час запального процесу він залишається у підшлунковій залозі, де руйнує її тканину. Так відбувається автоперетравлення (аутоліз), яке впливає на формування панкреатиту.

Панкреатит – це запалення підшлункової залози, яке часто прогресує через надмірне споживання алкоголю та жирної, смаженої їжі. Найчастіше хворобу діагностують у дорослих. Вона розвивається через порушення відтоку секрету підшлункової залози.

Шість простих правил для запобігання панкреатиту і раку підшлункової залози

Ви можете впливати або повністю виключити ці фактори ризику:

  1. Щоб запобігти діабету, важливо їсти їжу з високим вмістом клітковини, зменшити цукру і жири, ваш режим харчування повинен завжди бути помірним.
  2. Уникайте зайвої ваги.
  3. Фізична активність. Включіть фізичні вправи в повсякденне життя, займайтеся мінімум двічі на тиждень.
  4. Підшлункова залоза особливо виграє від утримання від алкоголю. Намагайтеся хоча б обмежити його споживання, уникати надмірного вживання алкоголю за 1 раз – це схоже на нокаутуючий удар по підшлунковій залозі.
  5. Киньте палити (і не починайте).
  6. Якщо є камені в жовчному міхурі, перевірте стан за допомогою ультразвуку (УЗД). Якщо жовчний камінь прослизає, жовчний проток може випасти.

“Оскільки жовчний проток і проток підшлункової залози відкриваються в дванадцятипалій кишці, це також може привести до поганого функціонування підшлункової залози, що, в свою чергу, призводить до панкреатиту”, – пояснює Хана Алгюль, директор онкологічного центру в клініці Рехтс-дер-Ізар в Мюнхені (Німеччина).

Отже, профілактика панкреатиту базується на відмові від алкоголю і нездорової їжі. Дотримуйтесь режиму харчування, слідкуйте за вагою, вчасно лікуйте запальні захворювання жовчовивідних шляхів і проходьте щорічне профілактичне обстеження в поліклініці. Уникайте жирних, смажених страв і фаст-фуду. Профілактика панкреатиту – це посильні фізичні навантаження, повноцінне харчування, своєчасне лікування захворювань шлунково-кишкового тракту.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Знайдено спосіб захисту підшлункової залози від дії алкоголю

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!