Не треба з’їдати за один прийом їжі перше, друге і третє, – про це повідомив в інтерв’ю головний лікар збірної Латвії з баскетболу Мартиньш Пулверіс. За словами фахівця, багато усталених уявлень про те, яким має бути харчування, – не більше, ніж міф або помилка.
Міф перший: пити багато води. За словами Пулверіса, люди в гонитві за ЗСЖ часто впадають в крайнощі. Наприклад, люди цілими днями їдять одні овочі або п’ють воду. Лікар підкреслив, що здорове харчування має на увазі насамперед збалансований раціон з повним достатком поживних речовин.
Міф другий: сніданок дуже важливий. Експерт стверджує, що це не так. Наприклад, італійці традиційно багато їдять вечорами, але це не найтовстіша нація. Якщо в силу способу життя харчуватися доводиться ввечері, – не страшно: головне при цьому контролювати те, що потрапляє в тарілку. Лікар підкреслив: можна їсти два рази на день, але краще в один і той же час.
Міф третій: овочі корисніше м’яса. Здорове харчування не відмовляється від м’яса, так як замінити його рослинними продуктами складно, переконаний спортивний лікар. Крім того, є наукові дослідження, які підтверджують, що вегани отримують зі своїм харчуванням набагато більше токсинів, ніж споживачі тваринної їжі.
Міф четвертий: більше фруктів і ягід! Вважається, що їх регулярне вживання робить харчування більш здоровим. Але в сезон холодів на прилавках занадто багато привізної продукції, яка оброблена великою кількістю хімії. Для живлення краще вибирати продукти того регіону, в якому людина живе, – нехай навіть це будуть непоказні коренеплоди.
Міф п’ятий: смузі – це корисно. Смузі являють собою перемелену суміш рослинних продуктів і горіхів, пити їх стало одним з трендів здорового харчування. Лікар скептично оцінив таку звичку. За його словами, після подрібнення блендером речовини з продуктів засвоюються моментально, і їх переробка стає для організму справжнім перевантаженням. Це загрожує появою зайвої ваги.