Печія характеризується відчуттям печіння і болю в шлунку і грудях (за грудиною). Печіння спричинється кислим шлунковим соком, який піднімається в стравохід, коли клапан між стравоходом і шлунком не закривається належним чином. Саме тому печія найчастіше виникає після вживання жирної, смаженої або кислої їжі.
Інші загальні симптоми цієї проблеми – це підвищене газоутворення, нудота, здуття живота, ускладнене дихання і кислуватий присмак в горлі і у роті. Різні натуральні методи лікування можуть забезпечити полегшення.
Іноді поява печії є певним попередженням організму про те, що не слід людині переїдати жирної, кислої і солоної їжі. Словом те, що може збільшити вироблення кислоти в шлунку. Ці випадки можна віднести до одиничних. Частіше ж печія є наслідком захворювання ШКТ. І якщо ваш шлунок із завидною періодичністю починає закидати в стравохід свій кислий вміст (саме цей процес і викликає відчуття печіння за грудиною), то слід провести обстеження організму, і усунути першопричину.
Ось топ-5 домашніх засобів від печії:
1. Харчова сода, відома також як бікарбонат натрію, забезпечує швидке полегшення від печії. Будучи природним антацидом, вона працює впродовж декількох хвилин, полегшуючи симптоми печії.
Просто змішайте одну чайну ложку харчової соди і склянку води. Пити ліки для миттєвого полегшення. Ви також можете додати декілька крапель лимонного соку в цей розчин.
2. Жування насіння фенхелю кілька разів на день освіжить ваше дихання, а також проконтролює вироблення шлункової кислоти. Ви також можете пити чай з насіння фенхелю.
Щоб зробити цей трав’яний чай, додати дві чайні ложки насіння на склянку окропу, дозволити йому настоятися впродовж 10 хвилин і потім процідити його і приймати.
3. М’ята ефективна при лікуванні нетравлення і печії, тому що вона сприяє травленню і має заспокійливі властивості.
Додати одну столову ложку подрібненого листя м’яти на склянку окропу. Залиште його настоюватися протягом приблизно 30 хвилин. П’ють цей чай два-три рази в день.
Ви також можете жувати свіже листя м’яти, щоб уникнути печії. Проте, не приймайте м’яту, якщо ви страждаєте від кислотного рефлюксу.
4. Свіжий імбир забезпечує полегшення від печії двома способами – він нейтралізує кислоту в шлунку і допомагає заспокоїти нерви, які сприяють печії.
Ви можете використовувати імбир в якості прянощів в приготуванні їжі, їжте сирі шматочки імбиру або пийте імбирний чай. Ці прянощі можна вживати регулярно, щоб запобігти повторенню печії.
Додайте одну чайну ложку свіжонатертого імбиру в одну склянку окропу. Нехай він настоюється впродовж декількох хвилин. Пити цей чай кілька разів в день.
5. Сік, що отримується з рослини алое віра є популярним домашнім засобом від печії. Сік алое віра зменшує запалення і зціляє шлунково-кишковий тракт.
Для досягнення найкращих результатів, пити сік по одній чверті склянки за 20 хвилин до їжі. Будьте обережні, не пийте надто багато за один день, оскільки це може викликати діарею і болі в животі.
У кожної людини організм по-різному реагує на ці засоби. Будьте готові експериментувати, поки не знайдете кращі ліки для вас. Якщо у вас постійна або сильна печія, негайно зверніться до лікаря, щоб переконатися, що це не є ознакою серйознішого захворювання. Самолікування може бути небезпечним для Вашого здоров’я.
Назавжди забути печію може допомогти зміна способу життя. Відмова від кислої, гострої, жирної їжі, куріння, алкоголю значно підвищить якість вашого життя. Бажаємо вам назавжди позбутися від цієї неприємної гості.