12 способів зняти свербіння від комариних укусів

Учені з’ясували, що відлякує малярійних комарів Поштівка
11 Серпня 2021, 01:46

Зараз з’явилися якісь особливо алергенні комарі і мошки. Навіть люди, які ніколи не страждали від алергії, відзначають, що часто на місці укусу спухає непристойно великий пухир, який може проходити два-три дні. Це особливо небезпечно для малюків, тому що у них укуси, особливо – мошок, можуть загноїтися, адже дитина не контролює себе, і може розчесати ранку брудними пальчиками. Тому в дачну аптечку не забудьте покласти антигістамінні препарати.

Ну і не забудьте про методи, які допоможуть швидше зняти свербіж від укусів:

1. Добре, якщо у вашій «антикомариній» аптечці буде космецевтика (лікувально-профілактична косметика на стику косметології та фармакології): «Рятувальник», «Боро плюс», «Швидка допомога» та інші. У них немає речовин, які можуть бути протипоказані немовлятам або вагітним жінкам. Зате вони містять термальну воду і мікроелементи, такі як цинк, купрум та інші, які знімають свербіж, запобігають інфікуванню і сприяють загоєнню. Лікувально-профілактичні гелі і креми типу «Феністил», «Бепантен». Зараз з’явилися навіть спеціальні пластирі від сверблячки і укусів. А також препарати в невеликих тубах типу помади, які зручно покласти в кишеню.

2. Щоб зняти почервоніння від укусу комара і свербіж, обробіть шкіру ватним тампоном, змоченим в розбавленому нашатирному спирті (столова ложка спирту на 3 столових ложки води) або в розчині питної соди (чайна ложка соди на склянку води).

3. Охолодіть укус, можна навіть прикласти лід, тільки ненадовго, буквально на пару хвилин. Прохолодний компрес допоможе вгамувати свербіж і зніме припухлість.

4. Від комариних укусів допомагає содовий розчин (одна-дві ложки соди на склянку теплої води). Можна намочити бинт або вату і зробити компрес, або просто частіше змочувати покусав місце.

5. Вгамувати біль від укусу шкідливої ​​мошки допоможе слабкий розчин оцту. Приблизно на третину склянки 1-2 чайна ложка 9-процентного оцту, вода повинна бути трохи кислою, щоб не спалити шкіру. Також можна накладати компрес або змочувати частіше.

6. Ефірні масла – масло чайного дерева, гвоздики, що має антибактеріальні і протизапальні властивості.

7. Кефір, сметана, натуральний йогурт – пом’якшують шкіру, знімають свербіж і запалення.

8. Для того щоб зняти свербіж, набряк і роздратування, змастіть хворе місце будь-яким спиртовим розчином – від звичайної горілки до настоянки календули, валокордину та корвалолу. Дуже ефективно діє спиртова настоянка меновазіну. А також борний або саліциловий спирт. Але цей спосіб краще підходить дорослим, на дітях краще не випробовувати.

9. Чайні пакетики або настій чаю знезаражує, прибирає припухлості, пом’якшує.

10. Добре розім’яті до соку листя подорожника, м’яти, черемхи, петрушки – всі вони можуть зняти свербіж. Головне, щоб росли у вас на дачі в екологічно чистому місці, куди не долітають дорожна пилюка та вихлопні гази.

11. Допомагає зменшити свербіж та почервоніння змазування місця укусу дуже густим розчином самого темного господарського мила.

12. Пухирі від комариних укусів швидко зникнуть, якщо ви натрете їх дрібної харчовою сіллю. Тільки розтирайте шкіру обережно, щоб не допустити пошкодження.

Якщо у вас чутлива ​​шкіра і укуси комарів і мошок викликають у вас сильне подразнення, шо довго не проходить, потрібно заздалегідь, до поїздки на природу підібрати собі місцевий гормональний засіб: фахівці порекомендують те, що підходить саме вам, залежно від вашого типу шкіри і від властивих вам алергічних реакцій:

Боятися застосовувати гормональні креми ні в якому разі не треба – всі подібні засоби сертифіковані, ніякої шкоди організму при місцевому короткостроковому застосуванні (від 2 до 10 днів) вони не завдадуть! На сьогоднішній день є навіть такі засоби, які дозволені вагітним і немовлятам. Єдина умова – гормональний препарат ви повинні підбирати собі обов’язково разом з лікарем!

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!