ЗСУ проводитимуть навчання на території України за планом

ЗСУ проводитимуть навчання на території України за планом Поштівка
30 Листопада 2016, 16:07

Збройні сили України проводитимуть навчання на території України згідно зі своїм планом, незважаючи на будь-які загрози, повідомив спікер Міністерства оборони України з питань АТО Андрій Лисенко.

“Що стосується якихось загроз …, то це не може перешкодити тим планам, які ЗСУ та конструктори військового озброєння проводитимуть на території суверенної України”, – сказав А. Лисенко на брифінгу в середу, коментуючи інформацію ЗМІ про загрози Міноборони РФ завдати ракетного удару в разі проведення Україною навчань біля Криму.

За його словами, Україна є незалежною державою, і всі бойові навчання та випробування відбуватимуться згідно з планом.

“У нас є національна територія України, де ми проводитимемо всі випробування і навчання. І ніхто не буде нам вказувати, що нам тут робити”, – сказав спікер Міноборони.

А. Лисенко наголосив, що Україна виконує всі норми у відповідність з міжнародними угодами, оскільки є правовою державою.

Минулого тижня Міністерство оборони РФ запросило аташе з питань оборони при посольстві України в Москві для вручення військово-дипломатичної ноти у зв’язку з планами Києва провести ракетні стрільби поруч з Кримом. У документі було висловлено протест у зв’язку з введенням української стороною незаконних обмежень на використання 1 і 2 грудня 2016 року повітряного простору над акваторією Чорного моря на захід від узбережжя Кримського півострова для проведення ракетних стрільб”.

У відповідь секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов заявив, що українська сторона не планує проводити ракетні стрільби в Керченській протоці, а також вказав, що згідно з міжнародними угодами, суверенний повітряний простір РФ у Чорному морі закінчується посередині протоки, а на захід від протоки – суверенний повітряний простір України. Таким чином, всі заплановані ракетні випробування проводяться Україною в рамках міжнародних угод і зобов’язань, стверджував О. Турчинов.

Командування Повітряних сил Збройних сил України повідомило, що завчасно попередило провайдерів авіаційних послуг різних держав про небезпеку використання повітряного простору в південній частині України 1-2 грудня, коли там будуть проводитися навчання, зокрема повітряні стрільби.

“У період з 1 до 2 грудня у південній частині України триватимуть науково-дослідні навчання Повітряних сил Збройних сил України, під час яких будуть проведені повітряні стрільби. З метою завчасного сповіщення провайдерів авіаційних послуг різних держав, авіакомпаній і екіпажів повітряних суден про небезпеку використання повітряного простору під час зазначених повітряних стрільб у зоні їхнього проведення Повітряні сили Збройних сил України завчасно підготували і опублікували авіаційне сповіщення (НОТ)”, – йдеться в повідомленні командування.

Українські військові наголосили, що зйомки відбуватимуться “виключно у повітряному просторі України над відкритим морем”, і здійснюватимуться суворо до норм міжнародного права.

Джерела сайта “Дзеркало тижня. Україна” в Міноборони України повідомили, що в листі Міноборони РФ військового аташе України в Москві, датованому 26 листопада, зокрема, говорилося, що якщо Україна проведе стрільби, російська сторона, по-перше, збиватиме українські ракети, по-друге, завдасть удару по українським пусковим установкам.

Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що вперше чує про лист українського військового аташе, в якому нібито міститься попередження про дії Росії у випадку українських ракетних стрільб поблизу Криму. Він також запевнив, що Росія не хотіла б допускати будь-яких дій, які могли б спричинити створення небезпечних умов для міжнародного сполучення в російському повітряному просторі.

Джерело:

Інтерфакс-Україна

ЗСУ проводитимуть навчання на території України за планом