Знайдено спосіб захисту підшлункової залози від дії алкоголю

поджедудочная
24 Вересня 2017, 09:56

Ліки з групи статинів не просто допомагають роботі серця, а й захищають організм людини від наслідків зловживання алкоголем.

Такий висновок зробили вчені з Університету Глазго.

Статини це ліки, які створені для зниження рівня холестерину в крові, що одночасно знижує небезпеку розвитку інфарктів та інсультів. Мільйони людей приймають статини на регулярній основі. І ось тепер британські вчені відшукали ще одну зовсім несподівану користь даної групи ліків.

Виявилося, що статіни захищають людину від розвитку панкреатиту, який забирає життя тисяч українців щороку. Панкреатит це захворювання підшлункової залози, яка виробляє в нашому організмі не тільки необхідні для процесу травлення рідини, але і гормони, зокрема інсулін. Як правило, запалення підшлункової залози відбувається через утворення каменів або через зловживання алкогольними напоями.

Відзначимо, що до останнього часу вчені вважали, що статини, навпаки, можуть збільшувати небезпеку розвитку панкреатиту.

Однак тепер доведено протилежне. Доктор Девід Прейсс разом з колегами з Університету Глазго проаналізував дані 16 попередніх досліджень, автори яких спостерігали за здоров’ям людей з високим рівнем тригліцеридів – різновиду жиру в кровотоці. Вони традиційно знаходяться в групі ризику через панкреатит.

З’ясувалося, що серед тих людей, які регулярно вживали статини, панкреатит розвивався на 21% рідше, ніж серед тих, хто пив плацебо або використовував інші ліки, такі якк фибрати. Крім того, велике значення в питанні профілактики панкреатиту мав і здоровий спосіб життя, що включає достатню кількість фізичних навантажень і збалансовану дієту.

Знайдено спосіб захисту підшлункової залози від дії алкоголю