Землерийна машина на базі броньованого КрАЗу

Землерийна машина на базі броньованого КрАЗу Поштівка
29 Серпня 2016, 12:43

Спецавтомобіль для військових створений ПАТ «АвтоКрАЗ» у співдружності з Крюківським вагонобудівним заводом (Кременчук). Траншейно-котлованна машина призначена для риття траншей і котлованів у ґрунтах різних категорій, а також для засипання виїмок і розчищення майданчиків при температурі навколишнього повітря від –40 до +40 градусів за Цельсієм, при відносній вологості 98%, пише Autocentre.ua.

Базою траншейний-котлован машини послужило броньоване шасі всюдихода КрАЗ-5233НЕ колісної формули 4х4, яке має оригінальну конструкцію. Спеціальне шасі, згідно техзавданню, має броньовані кабіну, моторний відсік та паливний бак. Для забезпечення оптимального температурного режиму двигуна під час риття траншей на малих швидкостях руху застосований радіатор із підвищеною тепловіддачею.

Для збільшення маневровості спецмашини її колісна база вкорочена до 4000 мм (замість 5000 мм на серійних машинах цієї моделі). Конструкція рами змінена під установку складного землерийного устаткування і штовхаючого відвалу бульдозера, на роздавальної коробці встановлено відбір потужності для приводу спецнадбудови. Конфігурація рами забезпечує виробу особливу міцність і потужність. Крім базового шасі, на замовлення ПАТ «КВБЗ», Кременчуцький автозавод виготовив ряд оригінальних деталей для навісного обладнання.

У кінці минулого року спецшассі було передано сусідам – на Крюківський вагонний завод для монтажу навісного обладнання. Протягом півроку на полігонах автозаводу і інженерних підрозділів ЗС проходив цикл випробувань нового вітчизняного спецвиробу. Після проходження процедури постановки на озброєння, машина надійде в розпорядження військових.

Землерийна машина на базі броньованого КрАЗу