Заборгованість населення за комуналку досягла історичного максимуму – 32 млрд грн

жкг, комунальні платежі, комуналка, платіжка, оплата
8 Лютого 2018, 08:31

За останні два роки сума боргу за спожиті послуги ЖКГ збільшилася вдвічі, і на сьогоднішній день становить 32,3 млрд грн. Причиною різкого зростання є підвищення тарифів на газ, яке відбувається останні три роки.

Про це розповів Олександр Сергієнко, директор аналітично-дослідницького центру «Інститут міста», під час прес-конференції у «Главкомі».

Для порівняння в 2015 році сума комунального боргу населення становила 8,8 млрд грн., за 2016 стрибнула до 29 млрд грн., а минулого року ще більше зросла з початком сезону опалення.

«Три чверті заборгованості пов’язане саме з вартістю газу. Підняття його вартості, яке відбулося в 2015 році, є непідйомним для населення. І ці дані підтверджують прогнози, які робили експерти два роки тому», – коментує Сергієнко.

Він також додав, що після майбутнього зростання тарифів на газ, яке має відбутися 1 квітня цього року, сума боргу за житлово-комнуальні послуги може вирости ще в два рази.

Окрім того кількість звернень громадян за субсидіями постійно зростає. У 2017 році  за субсидіями звернулося майже 10 мільйонів господарств.

«У 2017 9,6 мільйонів сімей прийшли з простягнутою рукою до відділів субсидій», – говорить Сергієнко.

Також він зазначає, що держава витрачає катастрофічно великі суми на виплату субсидій,  що завдає  великий удар по бюджету України.

«68 мільярдів грн пішло з державного бюджету. Але ж ми розуміємо, що це пішло в кишені не  людям, а газовим олігархам. Раніше це називалось дотація, а зараз – субсидія», – розповідає експерт.

За його словами, якщо уряд піде на підвищення газу в квітні 2018 року, то кількість неплатоспроможних громадян значно зросте.

«За моїми підрахунками – це 11-12 мільйонів сімей. Тобто 4 з 5 сімей України прийдуть за соціальною допомогою», – говорить експерт.

За 2017 рік заборгованість населення за житлово-комунальні послуги зросла до 32,3 мільярди грн. В той час, як у  2016 році  вона складала – 29 мільярдів, а в  2015 році – 8,8 мільярдів грн.

У вересні 2017 повідомлялося, що українці заборгували за житлово-комунальні послуги 28 млрд грн

Джерело:

Главком