Євросоюз заборонив імпорт птиці з України

кури
6 Грудня 2016, 17:28

Держпродспоживслужба України отримала офіційне повідомлення про заборону експорту в Євросоюз м’яса птиці і продуктів з неї з усієї території країни у зв’язку з реєстрацією високопатогенного пташиного грипу (H5) в Херсонській області. Також введено заборону на поставки яєць з цього регіону в Гонконг.

Як повідомили у відомстві, з метою відновлення експорту з інших областей України, де немає пташиного грипу, в ЄС спрямована детальна інформація про заходи, вжиті для ліквідації захворювання.

“Відповідно до міжнародних зобов’язань, Україна поінформувала міжнародних торгових партнерів про заходи, які вживаються з метою недопущення подальшого поширення захворювання. Основним торговим партнерам направлені відповідні звернення про недопущення припинення експорту продуктів птахівництва”, – зазначили в Держпродспоживслужбі.

Згідно з даними Держстату, експорт птиці з України в січні-вересні 2016 року здійснювався тільки в Європу і склав 2,37 тис. тонн на 36,37 млн, у тому числі курей – 2,19 тис. тонн на $32,35 млн.

Як повідомлялося, наприкінці листопада в домашніх господарствах села Новоолександрівка Херсонської області був зафіксований пташиний грип. Це перший подібний випадок за вісім років.

Пташиний грип – гостра інфекційна вірусна хвороба птахів, що характеризується високою летальністю. Належить до особливо небезпечних хвороб, здатних завдати великої економічної шкоди.

Наприклад, минулого місяця в Нідерландах знищили 200 тисяч качок через пташиний грип, а в Японії знищать понад 300 тисяч птахів.

Джерело:

Корреспондент.net

Євросоюз заборонив імпорт птиці з України