Європейську мовну спілку закликали поважати Україну

4 Квітня 2017, 14:21

В “Національній суспільній телерадіокомпанії України” закликали Європейську мовну спілку поважати суверенітет України.

Про це йдеться у заяві Наглядової ради НСТУ .

Директорку ЄМС Інгрід Делтенре просять не перетворювати Європейську мовну спілку на інструмент підсилення чужих політичних маніпуляцій, і не перешкоджати нормальному проведенню конкурсу.

В НСТУ опублікували заяву у відповідь на лист пані Делтенре до прем’єра Володимира Гройсмана, у якому вона просила Київ забезпечити участь в “Євробаченні” представниці Росії Юлії Самойлової нарівні з усіма. Інакше деякі країни можуть відмовитися від участі, а Україна може бути відсторонена.

В НСТУ нагадали, що Україна є багаторічним членом Європейської мовної спілки, активним та законослухняним учасником конкурсу “Євробачення”, і українці завжди з усією повагою ставились до законів та правил країни-господарки. Текст заяви оприлюднило видання “Суспільне мовлення”.

“Відвідавши Крим без дозволу української влади, Юлія Самойлова порушила суверенітет і закони України. Крім Російської Федерації, жодна інша країна, суспільні мовники якої входять до Європейської мовної спілки, не має підстав оскаржувати таку кваліфікацію дій Юлії Самойлової, оскільки жодна європейська країна не визнає належності Криму Російській Федерації”, – йдеться у заяві.

У НСТУ зазначили, що конкурс використовують як засіб “у нинішньому протистоянні між Російською Федерацією та Україною” і висловили здивування, що “засмучення” і “розлюченість” гендиректор Європейської мовної спілки висловлює не російській, а українській стороні.

Вимога скасувати рішення СБУ і теза про узгодження рішень з Європейською мовною спілкою, можуть бути розцінені як втручання у внутрішні справи України, заявили у НСТУ.

СБУ заборонила в’їзд до України на три роки російській співачці. У червні 2015 року вона брала участь у концерті в анексованому Криму.

Раніше Європейська мовна спілка, яка організовує “Євробачення”, ‎запропонувала Юлії Самойловій виступити на пісенному конкурсі у Києві ‎через супутниковий зв’язок. Росія ідею відкинула.

Київ пропонує Москві обрати іншого учасника для конкурсу, який би не порушував українське законодавство.‎

Джерело:

BBC Україна