ЄС збирається запроваджувати санкції через кібератаки

cyberattack
19 Червня 2017, 15:55

У Євросоюзі заявили про наміри підготувати спільну дипломатичну відповідь на протизаконну діяльність в кіберпросторі.

Зокрема, у Брюсселі «стурбовані збільшенням переліку можливостей і готовності різних інститутів і осіб на державному і недержавному рівнях переслідувати свої цілі шляхом зловмисних кібератак», йдеться у заяві міністрів закордонних справ держав ЄС.

Рамковий документ, як зазначається далі в заяві, стане частиною спільної дипломатичної реакції країн Євросоюзу і об’єднаного підходу Брюсселя до кібердіпломатіі. Його завдання – сприяти запобіганню конфліктів, реагувати на існуючі загрози і заохочувати стабільність в міжнародних відносинах.

“ЄС підтверджує свою прихильність мирному врегулюванню міжнародних суперечок у кіберпросторі. У цьому контексті всі дипломатичні зусилля ЄС повинні сприяти безпеці та стабільності в кіберпросторі через посилення міжнародного співробітництва та зменшення ризику неправильного сприйняття, ескалації та конфліктів, які можуть виникнути внаслідок інцидентів у сфері ІКТ”, – йдеться в заяві.

У якості відповіді на подібні атаки держави ЄС, зокрема, можуть вдатися до обмежувальних заходів, за своїм характером пропорційним ступеню тривалості та шкоди подібного нападу, – підкреслюють у Брюсселі.

Свого часу колишній директор ФБР Джеймс Комі заявив, що у нього немає ніяких сумнівів в тому, що Росія втручалася в кампанію з виборів президента США. «Ні», – заявив він під присягою, відповідаючи у четвер в Сенаті на питання про те, чи є у нього сумніви про втручання РФ у вибори.

Джерело:

Прес-служба Ради ЄС

ЄС збирається запроваджувати санкції через кібератаки