ЄС, США і Канада нагадали Україні про важливість реформ

eu-ukraine
9 Грудня 2016, 15:36

Американські і європейські партнери України привітали країну з важливими досягненнями, яких вона досягла у боротьбі з корупцією, закликавши продовжувати рух по шляху амбітних реформ.

Про це йдеться в спільній заяві посольств Канади, США та представництва ЄС з нагоди Міжнародного дня протидії корупції.

У ній наголошується, що Україна зараз знаходиться на роздоріжжі між багатим майбутнім, яке ґрунтується на верховенстві права, і дорогою тривалої корупції, яка є великою перешкодою соціально-економічному розвитку країни з моменту її незалежності.

“Вітаємо вражаючі кроки, зроблені після Революції Гідності, включаючи прийняття поправок до Конституції, які стосуються судочинства та антикорупційного законодавства, заснування спеціалізованих антикорупційних органів, а також успішне впровадження системи електронного декларування майна. Ці заходи можуть стати внеском, який посилюватиме суспільну довіру до роботи державних посадових осіб, і ми віддаємо шану владі та громадянську суспільству України за їхню самовідданість і напружену роботу, котрі зробили можливим гідний довіри процес реформ”, – йдеться в заяві.

При цьому українські партнери нагадали, що ці досягнення все ще формуються і потребують подальших зосереджених зусиль всіх українських зацікавлених сторін, які працюють разом для збереження і нарощування цієї позитивної динаміки в 2017 році і в подальший час.

“Наполегливо закликаємо до проведення незалежної та достовірної перевірки поданих електронних декларацій. Ми також розраховуємо, що органи влади України забезпечать незалежність і адекватне ресурсне постачання Національному антикорупційному бюро (НАБУ), Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі (САП) і Національному агентству з питань запобігання корупції (НАЗК). Надзвичайно важливо, щоб компетенція та повноваження цих спеціалізованих відомств повністю поважалися усіма державними інституціями”, – радять Україні країни Заходу.

Крім того, вони висловили свою підтримку створенню Вищого антикорупційного суду і готовність надати сприяння в міру розгортання цього процесу.

“Ми закликаємо українську владу завершити процес заснування нового Відомства з повернення активів, одержаних від корупційних та інших злочинів, щоб ця установа могла розпочати свою діяльність на початку 2017 року та перейти до виконання своїх критично важливих завдань”, – наполягають Канада, США і ЄС.

В заяві також підкреслюється важливість завершення процесу створення прозорим чином Державного бюро розслідувань (ДБР), а також створення нової фінансової поліції, “яка буде відігравати важливу роль у боротьбі з корупцією”.

“Посольство Канади, посольство Сполучених Штатів Америки і представництво ЄС в Україні висловлюють свою високу оцінку рішучості та результатів, які продемонстрували реформатори посеред української влади і громадянського суспільства, та запевняють їх у міцній підтримці зі свого боку”, – зазначили українські партнери.

Джерело:

НВ