Японська корпорація зацікавлена в будівництві київського метро

Японська корпорація зацікавлена в будівництві київського метро Поштівка image 2
5 Вересня 2016, 14:38

Японська сторона готова продовжувати співпрацю в модернізації вагонів київського метрополітену та зацікавлена в будівництві метро. Про це заявив мер Києва Віталій Кличко в Токіо за результатами зустрічі з керівництвом корпорації Itochu, завдяки якій вже модернізовано 120 вагонів.

“У рамках виконання вимог Кіотського протоколу в 2014-2015 роках ми здійснили модернізацію 120 вагонів Київського метрополітену. Всі вагони введені в експлуатацію та перевозять пасажирів. Комплексна модернізація дала змогу продовжити термін експлуатації цих вагонів на 20 років та економити до 40% електроенергії за рахунок впровадження енергозберігаючих технологій”,- зазначив мер Києва.

В.Кличко також підкреслив, що для продовження виконання вимог Кіотського протоколу в 2016 році на модернізацію передали ще 15 вагонів.

Мер Києва відзначив, що корпорація Itochu готова продовжити співпрацю, щоб здійснити комплексну модернізацію ще 10 вагонів за рахунок інших проектів, на які було передбачено кошти міждержавною угодою між Україною та Японією і не були реалізовані в Україні. Загальний розмір невикористаних коштів — приблизно 960,4 млн грн. На модернізацію 10 вагонів необхідно 265,4 млн. грн.

Під час зустрічі керівники Itochu відзначили, що корпорація зацікавлена до розвитку співробітництва з Києвом в реалізації нових проектів. Зокрема, в модернізації сміттєспалювального заводу “Енергія’ та в будівництві нового сміттєспалювального заводу, який би не тільки утилізував відходи, а й виробляв енергію. Також Itochu виявила зацікавленість і в будівництві метро в Києві.

Найближчим часом фахівці корпорації збираються приїхати до Києва, щоб на місці вивчити всі умови для втілення можливих проектів.

Японська корпорація зацікавлена в будівництві київського метро