Японія не підписуватиме з Росією угод, що суперечать санкціям

Японія не підписуватиме з Росією угод, що суперечать санкціям Поштівка
12 Грудня 2016, 15:26

Міністр торгівлі, економіки і промисловості Японії Хіросіге Секо виключив можливість економічної співпраці з РФ, яка б завдала шкоди солідарній позиції країн-членів “великої сімки” (G7) щодо санкцій.

Про це він заявив у понеділок, 12 грудня, повідомляє Reuters. Як зазначає агентство, міністр зробив заяву про співпрацю з РФ незадовго до запланованої зустрічі президента РФ Владіміра Путіна і прем’єр-міністра Японії Сіндзо Абе.

Варто зазначити, Хіросіге Секо з 1 вересня 2016 також обіймає посаду міністра у справах співробітництва з Росією у сфері економіки.

Раніше прем’єр-міністр Японії Сіндзо Абе заявив про готовність покласти край територіальній суперечці з Росією щодо Курильських островів. Він назвав ненормальною ситуацію, що протягом 70 років Москва і Токіо не можуть укласти мирний договір.

Низка японських ЗМІ пише, що Японія планує зняти частину санкцій з Росії. Одним з рішень, прийнятим під час переговорів, може стати послаблення візового режиму між двома країнами.

На цьому тижні (15-16 грудня) президент Росії Володимир Путін прилетить з офіційним візитом до Японії. Очікується, що він відвідає Токіо і префектуру Ямагуті, батьківщину предків Сіндзо Абе.

Японія претендує на чотири південні острови Курильської гряди – Ітуруп, Кунашир, Шикотан і Хабомаї, посилаючись на Трактат про торгівлю і кордони 1855 року.

Позиція Москви полягає в тому, що південні Курили увійшли до складу СРСР за підсумками Другої світової війни.

Джерело:

Тиждень.ua

Японія не підписуватиме з Росією угод, що суперечать санкціям