Як у селі, потерпілому від вибухів, безсоромно гребуть “все, що дають”

1 Жовтня 2017, 13:54

Коли волонтери зі Жмеринки привезли ковдри під сільраду, розбирали всі – треба чи не треба – не важливо

У Калинівському районі,я кий постраждав від пожежі на арсеналі, деякі жителі безсоромно зловживають допомогою влади і волонтерів. Про це на Фейсбук-сторінці повідомляє журналістка Олеся Шуткевич.

“Павлівка сьогодні – це двояке враження. Перше, що зачепило незрозуміла злість окремих людей, які ладні були брати будь-що, тільки б щось взяти. Деякі набирали сумки картоплі, маючи при цьому власну у погрібах. “Візьму, бо дають дарма, нехай і зогниє!” – це ображало, бо розбирали гуманітарнку переважно ті, у кого будинки були більш-менш у нормальному стані. Господарі, чиї садиби постраждали, за гуманітаркою не встигли, бо латали свої оселі чим прийдеться”, – пише журналістка.

“Коли волонтери зі Жмеринки привезли ковдри під сільраду, розбирали всі – треба чи не треба – не важливо. “Мені дайти три – бо маю сина і доньку!” а мені “Чотири! Комусь подарую!” – від цього було не по собі. Особливо по-людськи шкода сільського голову Віктора Васильовича, який у всіх ситуаціях ставав крайнім – не везли довго шифер, то голова винен, немає грошей – то голова винен, хтось забрав останні сосиски – то теж голова винен, бо не правильно все поділив”, – йдеться далі у дописі.

Тим часом сільський голова у Павлівці, які і його колеги в інших потерпілих селах, уже кілька діб на ногах.

“У ту страшну ніч він власною машиною вивозив людей, намотавши понад 600 кілометрів. Причому були випадки, коли діти, втікаючи, залишали своїх батьків, а потім дзвонили до голови, щоб він їх вивіз, бо страшно за стареньких. Розумію, що люди пережили шок, мають горе і багато проблем, на вирішення яких не мають ані грошей, ані сил. Але чому одні можуть самоорганізуватися і збираються зранку у школі, щоб розібрати завали, а інші сидять на лавочках і чекають поки привезуть гуманітарку? Чому одні розвантажують привезені дошки з причепів, а інші беруть вже ті, що склали гарно на купку? Чому одні ходять по дворах і заспокоюють людей, а інші навпаки підливають у вогонь термоядерного “ніхтовамнепоможе”? Двояке враження у мене від Павлівки…” – підсумовує Шуткевич.

Нагадаємо, 26 вересня почалася пожежа на арсеналі під Калинівкою.

Як у селі, потерпілому від вибухів, безсоромно гребуть “все, що дають”