Встановлення в будинках лічильників тепла і води стало обов’язковим

ЖКГ
28 Липня 2017, 21:51

Президент України підписав Закон України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання».

Закон визначає правові, економічні та організаційні засади забезпечення комерційного, у т.ч. розподільного, обліку послуг з постачання теплової енергії, гарячої води та централізованого водопостачання. Про це повідомили в прес-службі Президента України.

Закон запроваджує обов’язковий облік тепла і води та дозволить контролювати ефективність реалізації заходів з енергоефективності, що має сприяти зменшенню витрат споживачів на оплату комунальних послуг.

Нормами Закону визначений порядок оснащення будівель та окремих приміщень вузлами комерційного обліку, їх обслуговування, заміни та абонентського обліку, особливості зняття показів вузлів обліку та відповідного розподілу обсягу спожитих комунальних послуг, організаційно-правові засади формування рахунків на оплату комунальних послуг.

Читайте: Вузлами комерційного обліку тепла і води облаштують кожен будинок

Реалізація Закону дозволить підвищити ефективність функціонування сфер теплопостачання та централізованого водопостачання; створити стимули раціонального використання водних й енергетичних ресурсів; сприятиме налагодженню взаємовигідних відносин між споживачами та суб’єктами господарювання, що надають відповідні послуги.

Закон розроблений з метою імплементації низки статей Директиви 2012/27/ЄС про енергетичну ефективність. Це є виконанням взятих Україною зобов’язань перед Європейським Союзом.

Читайте: «Комуналка» по-новому: українців змусять платити за сусідів