Всеправославний собор розпочався на Криті

Всеправославний собор розпочався на Криті Поштівка image 1Предстоятелі 10 автокефальних православних церков на відкритті собору на Криті
19 Червня 2016, 12:57

Собор відкрився богослужінням, яке проводить Вселенський патріарх Варфоломій. Це перша зустріч предстоятелів православних церков за понад 1200 років, щоправда, без участі РПЦ МП та ще кількох церков.

Святий і Великий собор православної церкви – більше відомий як Всеправославний собор – розпочався у неділю, 19 червня, з божественної літургії в соборі Святого Міни у місті Іракліон на грецькому острові Крит. Богослужіння проводить Вселенський патріарх Варфоломій, повідомляє Deutsche Welle, з посиланням на німецький телеканал ZDF, який веде пряму трансляцію.

Учасники Всеправославного собору

Учасники Всеправославного собору

Нинішня зустріч отців церкви історична – представники православних церков зустрічаються уперше з часів розколу, що стався понад 1200 років тому. Очікувалося, що участь у соборі візьмуть понад 300 єпископів з 14 помісних православних церков.

Однак незадовго до початку собору патріархати Російської православної церкви та православних церков Грузії, Сербії, Болгарії, а також лояльного до сирійського президента Башара Асада Антіохійського патріархату в Дамаску відмовилися брати участь у соборі. Наразі в ньому беруть участь понад 170 єпископів, зазначає агенція KNA.

Планується, що Всеправославний собор триватиме до 26 червня.

Нагадаємо, напередодні відкриття Всеправославного собору Верховна Рада звернулася до Вселенського Патріарха щодо надання автокефалії УПЦ КП