Президент Прем’єр-ліги Володимир Генінсон підозрюється у привласненні 30 мільйонів гривен

Президент Прем’єр-ліги Володимир Генінсон підозрюється у привласненні 30 мільйонів гривен ПоштівкаВолодимир Генінсон
28 Серпня 2016, 11:51

Генеральна прокуратура України порушила кримінальну справу проти нинішнього Президента Прем’єр-ліги України Володимира Генінсона за фактом службової недбалості, що призвела до тяжких наслідків, а також присвоєння великої суми державних грошей в розмірі 26,9 млн. грн.

Як вдалося дізнатися з власних джерел в Генпрокуратурі, – повідомляє Liga.net, – йдеться про одну з попередніх посад Володимира Генінсона. Зокрема, 1 березня 2011 року Національним агентством з питань підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу та реалізації інфраструктурних проектів на посаду директора з експлуатації НСК «Олімпійський» був призначений нинішній глава УПЛ. В результаті його неправомірних дій були створені корупційні схеми, згідно з якими на ряд фірм-прокладок було виведено кілька десятків мільйонів гривень. Ці кошти в період з травня по грудень 2011 року були переведені за кордон і, за попередніми даними, осіли на рахунках фіктивних підприємств в Белізі (АТ Group LTD, Fоrmex AG, DС International GmbH) і в Панамі (BARTEX Internаtionаl SA, SBC SA).

Під виглядом угод з підрядниками, були укладені фальшиві контракти з ТОВ «Інвест-проект» (2,74 млн. грн.), ПрАТ «Будівельна фірма« Гарант» (8,16 млн. грн.), ТОВ «Сталеві конструкції» (11,4 млн. грн.), ВАТ «Метал-інвест» (4,6 млн. грн.). Як вже вдалося встановити слідству, частина компаній опосередковано пов’язані з діяльністю тодішнього директора Чемпіонату Європи з футболу 2012 року в Україні, керівника Місцевого організаційного комітету «Євро 2012 Україна» Маркіяна Лубківського.

Слідчі Генпрокуратури не виключають, що сума грошей, привласнена Володимиром Генінсоном і його подільниками, може істотно вирости. На сьогоднішній день вивчаються й інші факти, за якими отримані нові документальні свідчення. Зацікавилося діяльністю Президента Прем’єр-ліги і Національне антикорупційне бюро України. Його глава Артем Ситник, посилаючись на таємницю слідства, поки не коментує хід розслідування. Але обіцяє, що до кінця 2016 року будуть озвучені реальні суми, вкрадені та привласнені Володимиром Генінсоном і його колегами за роботою на НСК «Олімпійський».