Військові США заявили, що Україні варто надати летальну зброю, і пояснили чому

Пол Селва (Paul Selva)
19 Липня 2017, 09:08

Генерал військово-повітряних сил США Пол Селва в своїх свідченнях перед Комітетом Сенату з питань збройних сил підтримав надання летальної оборонної допомоги з безпеки Україні. За його словами, Міністерство оборони США активно займається цим питанням на міжвідомчому рівні.

У своїх свідченнях, оприлюднених напередодні слухань, генерал Селва рішуче підтримав надання летальної зброї Україні, вказавши: «Хоча обороноздатність України посилилась завдяки навчанням США, Україна все ще не має достатніх можливостей, адже її супротивник є більш технологічно просунутий».

«Генерал Селва сказав Комітету Сенату з питань збройних сил, що командування США в Європі і Об’єднаний комітет начальників штабів ЗС виступають за надання летальної військової допомоги Україні», – твітує колишній посол США в Україні Стівен Пайфер.

“Я чув, що це не тільки Об’єднаний комітет начальників штабів – існує міжвідомчий консенсус, але рішення залишається за Білим домом”, – відповів Пайферу у Twitter Майкл Карпентер, голова аналітичного центру Пенна-Байдена та колишній високопосадовець Міністерства оборони США.

Генерал Селва також заявив, що Росія та Китай загрожують існуванню США більш, ніж ІДІЛ та Північна Корея.

«Росія та Китай перебувають в іншій категорії; вони можуть залучити Сполучені Штати по всьому спектру ядерного та традиційного конфлікту. Вони продовжують невідступно інвестувати до повного спектру сучасних інструментів», – пояснив генерал.

Джерело:

Голос Америки

Військові США заявили, що Україні варто надати летальну зброю, і пояснили чому