Відомий український файлообмінник припиняє роботу

Відомий український файлообмінник припиняє роботу Поштівка
17 Листопада 2016, 09:03

Український ресурс EX.UA повідомив про рішення зупинити свою роботу і просить всіх користувачів вилучити файли зі своїх архівів на EX.UA до 30 листопада 2016 року.

“Ресурс EX.UA ухвалив рішення зупинити роботу. За останній рік EX.UA довелося відчути на собі прямі погрози, шантаж (і на міждержавному рівні), DDOS-атаки. Ці дії унебезпечують особисту інформацію та особисті файли, які зберігаються на ресурсі”, – сказано в заяві, розміщеній на сайті EX.UA в середу.

У заяві наголошується, що ресурс працював у правовому полі, однак “не всім подобалася таке трактування законодавства”. “EX.UA дотримувався авторські права, що постійно підтверджував швидким реагуванням на будь-які порушення на майданчику. При цьому ресурс не схвалює ту систему розподілу та управління авторськими правами, що склалася на сьогодні”, – сказано в заяві.

EX.UA зазначає, що останні законодавчі ініціативи у сфері боротьби з піратством мають ознаки “нецивілізованого лобізму”.

“Новий закон, який наразі на підписанні у президента, робить невигідним його дотримання: він буде діяти тільки проти тих, хто спробує йому слідувати. Він буде стимулювати нехтування авторських прав. І тому він невигідний”, – сказано у заяві.

Зазначено, що вигоду від нового закону отримають тільки іноземні компанії, в той час як українські правовласники і український бюджет матимуть збитки, а “український глядач отримає меншу свободу вибору”.

“Ми вважаємо: те, що зараз буде відбуватися в Україні після ухвалення закону, сильно шкодить її інтересам”, – зазначено в заяві EX.UA.

Також повідомляється, що ресурс EX.UA завжди ідентифікував себе як національне файлове сховище і не має наміру змінювати доменну зону і територію мовлення.

“EX.UA ніколи не відступить з позицій поваги до законів України, і тому ресурс ухвалив рішення просто зупинити свою роботу. Ми просимо усіх користувачів вилучити файли зі своїх архівів на EX.UA до 30.11.2016. Також повідомляємо користувачів mail.ex.ua, що цей сервіс буде найближчим часом перенесено на новий домен”, – сказано в заяві.

Джерело:

Інтерфакс-Україна

Відомий український файлообмінник припиняє роботу