Вчені з Гарварду створили металевий водень

27 Січня 2017, 16:08

Фізикам з Гарвардського університету вдалося створити невелику кількість рідкісного матеріалу – металевого водню.

Протягом майже 100 років, вчені мріяли перетворити найлегший з елементів – водень – на метал. Це вдалося Ісааку Сільвера і Ранзі Діасу з Гарварду, пише Independent.

Вченим вдалося отримати дуже невелику кількість речовини в умовах екстремально високого тиску — більше, ніж у центрі Землі, і наднизької температури. Вони використовували два алмазу, між якими затиснули водень. Автори назвали результат експерименту “Святим Граалем фізики високих тисків”.

“Це перший у світі зразок металевого водню на Землі, тому, коли ви дивитеся на нього, ви дивитеся на те, що ніколи раніше не існувало”, – підкреслює Ісаак Сільвера.

Тепер дослідники мають намір поступово послаблювати тиск, щоб з’ясувати, чи зуміє металевий водень зберегти свій стан і властивості. Поки що такі спроби не увінчалися успіхом.

Новий матеріал, теоретично, може спровокувати революцію в технології створення супер-швидких комп’ютерів, високошвидкісних поїздів та значно підвищити ефективність майже всіх процесів, пов’язаних з електрикою.

Джерело:

НВ