Вакарчуку порадили не лізти у політику

Вакарчуку порадили не лізти у політику Поштівка
31 Травня 2016, 14:50

Співак, лідер рок-гурту “Океан Ельзи” бере на себе сміливість розмірковувати про актуальні для нашої держави проблеми і заявляти про це на всю країну, не будучи при цьому фахівцем у тому чи іншому питанні.

Як пише у своїй колонці на сайті Zbruc.eu український письменник Юрій Винничук, цим самим Вакарчук вводить в оману українців, як робив це не раз, наприклад, на шоу Євгена Кісєльова “Чорне дзеркало”, передає «Обозреватель».

“Два роки тому на шоу Кісєльова “Чорне дзеркало” він заявив, що не треба боятися референдумів, і що саме так можна вирішити усі проблемні питання, зокрема і щодо другої державної мови. Публіка плескала, бо їй таке завжди подобається. Аякже – від народу залежить доля держави! Від народного віче, а не від обмеженого кола політиків! Але голос народу – це міф. Народ не може мислити глобально та всеохопно. Якраз для цього й існують фахівці і політики. Якби держави керувалися голосом народу, їхня доля була б приречена. Покажіть мені державу, в якій би народ проголосував за зростання податків, цін на комуналку, на продукти, за закриття нерентабельних шахт, за повне роззброєння і так далі”, – зазначив Винничук.

Не залишився поза увагою письменника й нещодавній виступ Вакарчука на львівському медіафорумі. На думку Винничука, сам факт, що зірці шоу-бізнесу запропонували читати лекцію, викликає безліч запитань.

“Чому б із таким успіхом не запропонувати ще й Кличку або Вєрці Сердючці? На форумі ми почули: “Україна не є абсолютно природним утворенням, а була зшита з різних шматочків країн, людей, які ідентифікували себе українцями, які мали різну історію, різне бачення історії”. А чим же відрізняються його слова від заяви Путіна про те, що Україна “лоскутноє государство”? Це та сама думка. Це думка, яка на постійному озброєнні кацапської вати і їхніх політиків. Хотілося б поцікавитися у співака: чи багато він знає країн, які б не були зшиті з різних шматочків?” – обурюється Винничук.