В Україні закінчилася дія надзвичайних заходів в енергетиці

podstantsiya
18 Липня 2017, 09:56

У вівторок, 18 липня, закінчується строк дії надзвичайних заходів, які були введені Кабінетом міністрів на ринку електричної енергії.

Надзвичайні заходи в енергетиці були впроваджені терміном на місяць і набули чинності 17 лютого 2017 року після прийняття Урядом відповідного розпорядження. Після того вони продовжувалися Урядом щомісяця.

Востаннє Кабінет міністрів України прийняв рішення продовжити ще на місяць дію надзвичайних заходів на ринку електроенергетики 14 червня 2017 року.

Варто відзначити, що міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик заявив, що надзвичайні заходи будуть діяти в енергетиці до вересня. Саме такого терміну, на думку чиновника, досить для закупівлі підприємствами теплоенерго вугілля антрацитної групи для забезпечення нормального проходження опалювального сезону 2017-2018.

Разом з тим міністр констатував скорочення споживання вугілля зазначеної групи.

Втім, нещодавно глава Ігор Насалик заявив, що Кабінет міністрів України не планує знову продовжувати надзвичайні заходи, які були введені на ринку електричної енергії.

Тиждень тому прес-служба “ДТЕК Енерго” повідомила, що енергогенеруюча компанія “ДТЕК Західенерго” подала позов в Окружний адміністративний суд Києва про скасування розпорядження Кабінету міністрів, що передбачає введення надзвичайних заходів на ринку електроенергії. На думку компанії, під приводом дії надзвичайних заходів була допущена тарифна дискримінація діючих ТЕС.

Як повідомляла Поштівка, надзвичайна ситуація в українській енергетиці була багато в чому зумовлена оголошеною у січні блокадою поставок в Україну антрациту з непідконтрольних українській владі територій.

В Україні закінчилася дія надзвичайних заходів в енергетиці