В Україні запрацювала ще одна сонячна електростанція

Трифанівська сонячна електростанція
3 Серпня 2017, 09:05

Нова сонячна електростанція на Херсонщині забезпечить електрикою 15 сіл

Трифанівську сонячну електростанцію (СЕС) потужністю 10 МВт введено в експлуатацію в Херсонській області. Станцію підключено до об’єднаної енергетичної системи України, вона генерує «зелену» електроенергію.

Про це інформує на своєму сайті компанія ДТЕК ВДЕ, яка реалізувала цей проект.

“Будівельні роботи на Трифанівській СЕС почалися в березні і були завершені у другій половині липня 2017 року. НА СЕС встановлено 37 тисяч сонячних панелей виробництва JA Solar та інвертори компанії ABB. З 1 серпня станція виробляє електроенергію і відпускає її в енергосистему України”, – йдеться в повідомленні.

За розрахунками, щорічно сонячна електростанція генеруватиме 11-12 млн кВТ∙год «зеленої» електроенергії. Цього достатньо для енергозабезпечення 15 навколишніх селищ. Завдяки роботі Трифанівської СЕС економія викидів СО2 в атмосферу становитиме близько 12 тисяч тон на рік за рахунок зниження завантаження підприємств традиційної генерації.

Трифанівська СЕС – пілотний проект ДТЕК ВДЕ в сонячній енергетиці, результати якого стануть базою для формування стратегії компанії в цьому сегменті використання відновлювальних джерел енергії (ВДЕ).

Як повідомлялося, Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг, 27 липня затвердила “зелені тарифи” для ТОВ “Трифановка енержі” (Херсонська обл.) і ТОВ “Димерська сонячна електростанція – 1” (Київська обл.).