В Україні основна сесія ЗНО стартує з 6 лютого: головні особливості

1 Лютого 2017, 11:48

Реєстрація на основну сесію Зовнішнього незалежного оцінювання стартує 6 лютого.

Про це повідомляє Український центр оцінювання якості освіти.

Реєстрація триватиме до 17 березня. При цьому внести зміни можна буде до 31 березня.

Безпосередньо сама сесія ЗНО триватиме з 23 травня по 16 червня, додаткова – з 3 по 12 липня.

З 3 по 20 травня пройде реєстрація на додаткову сесію ЗНО для учасників АТО і осіб, які проживають на неконтрольованих територіях.

Для бажаючих зареєструватися на ЗНО, які проживають на непідконтрольних територіях, розроблено механізм реєстрації для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні по електронній пошті. Результати ЗНО вказаним особа будуть надсилати по електронці.

Головною особливістю Зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) у 2017 році буде те, що оцінки корелюватимуться із Державною підсумковою атестацію. Про це під час прес-конференції повідомив директор Українського центру оцінювання якості освіти Вадим Карандій.

“Новизна 2017 року в тому, що результати Зовнішнього незалежного оцінювання будуть зараховані як Державна підсумкова атестація. Тільки підсумкова атестація оцінюватиметься від 1 до 12 балів, а незалежне оцінювання – від 100 до 200 балів”, – зазначив він.

При цьому Карандій підкреслив, що варто звернути також особливу увагу на вибір предметів. “Перелік предметів традиційний, він складається з 12 предметів, які були у попередні роки. Кожному учаснику буде дана можливість обрати до 4 предметів для проходження ЗНО. Загальна рекомендація – не залежно від того, з якою метою береться участь, зорієнтуватися на предмети вищих навчальних закладів. Відмінністю є формула вибору предметів. Цьогоріч випускникам минулих років простіще. Їм потрібно обрати три предмети та скласти один обов’язковий – українську мову та літературу. Щодо випусників загальноосвітніх шкіл 2017 року – обов’язковим є складання української мови та літератури, другим обов’язковим предметом є на вибір або математика, або історія України, третім за вибором один із предметів із визначеного переліку, четвертий – на вибір абітурієнта”, – сказав він.

Також, за словами Карандія, у цьому році абітурієнтам буде надано додатковий час для складання тестів. Зокрема, він надаватиметься особам із особливими освітніми потребами.

Окрім цього, Карандій підкреслив, що буде продовжено термін реєстрації на додаткове Зовнішнє незалежне тестування. “У травні будемо реєструвати на додаткове, якщо вони (випусники, – ред.) не прийдуть на основне. Це стосується певного кола осіб: тих, що перебувають за кордоном, і не можуть з’явитися у основний день складання ЗНО, не можуть з’явитися на ЗНО з релігійних причин, а також учасників олімпіад і учнів, які у основний день ЗНО складають державні іспити”, – уточнив він.

Джерело:

НВ, 112