В ООН хочуть гарантій, що Мінські угоди не амністуватимуть вбивць

Делегація ООН перервала місію в Україні через СБУ Поштівка
14 Липня 2016, 13:02

Мінський переговорний процес або будь-які інші домовленості не можуть призвести до амністії тих, хто винен у навмисних вбивствах та злочинах проти людства, які відбулися в Україні під час збройного конфлікту. Як повідомляє Укрінформ, на цьому у середу наголосила голова Моніторингової Місії ООН з прав людини Фіона Фрейзер. Вона здійснила публічну презентацію доповіді Управління Верховного комісару ООН з прав людини «Відповідальність за вбивства в Україні з січня 2014 року по травень 2016 року».

«В контексті нинішніх розмов про помилування та амністію чи то в контексті реалізації Мінських угод, чи то в іншому контексті, має бути гарантія,  що амністії не підлягатимуть особи,  які несуть відповідальність за свавільне позбавлення життя, а також особи, які підозрюються та обвинувачуються або засуджені за воєнні злочини, злочини проти людства, або за тяжкі порушення прав людини», – підкреслила Фрейзер.

Вона також наголосила, що неприпустимою є амністія, якщо вона заважатиме праву жертв на ефективний засіб правового захисту, або обмежує права жертв та суспільства дізнатися правду про порушення прав людей та гуманітарного права.

«Ми сподіваємось, що ця доповідь спонукає до притягнення винних до відповідальності та попередить подальші діяння, описані в цій доповіді. Всі мають відчути занепокоєння. Відсутність відповідальності означає безкарність для винних, відсутність справедливості для жертв та їхніх родин та триваючі страждання», – зауважила представниця ООН.

Вона підкреслила, що для притягнення до відповідальності тих, хто повинен у загибелі людей, мають буди задіяні всі доступні механізми – як національні, так і міжнародні.

«Відповідальність є ключовим елементом для примирення та для встановлення стійкого миру та довгострокового процвітання в країні», – сказала Фрейзер.

В ООН хочуть гарантій, що Мінські угоди не амністуватимуть вбивць