Укрпошта заявляє про масові факти шахрайства з використанням її символіки

Укрпошта заявляє про масові факти шахрайства з використанням її символіки ПоштівкаВ.о. генерального директора УДППЗ "Укрпошта" Ігор Ткачук
20 Травня 2016, 10:08

Керівник Укрпошти Ігор Ткачук звернувся до засобів масової інформації за допомогою в інформуванні населення про масове розповсюдження шахрайських оголошень від імені Укрпошти на прес-брифінгу, який відбувся в інформаційному агентстві «Укрінформ».

Він повідомив, що в мережі Інтернет з’являється велика кількість пропозицій легкого заробітку та створюються інтернет-ресурси, в яких використовуються назва й елементи корпоративного стилю підприємства для вчинення шахрайських дій. Громадянам пропонують роботу зі склеювання конвертів та проводять несанкціонований збір персональних даних і реквізитів банківських карток громадян під виглядом неофіційного дистанційного працевлаштування.

«Укрпошта не пропонує роботу зі склеювання конвертів, не збирає персональні дані та реквізити банківських карток під виглядом неофіційного дистанційного працевлаштування, – підкреслив Ігор Ткачук.

«Зараз ми працюємо над запобіганням підробки та збуту знаків поштової оплати – марок, конвертів, відбитків штемпельних машин. Через різноманітні інтернет-магазини та за допомогою оголошень шахраї продають фальшиві марки на 20-30% дешевше номіналу. Такі марки зазвичай друкують у підпільних цехах на спеціальному обладнанні. Через шахрайські схеми Укрпошта зазнає репутаційних та фінансових втрат», – сказав керівник Укрпошти.

Очільник підприємства зазначив, що можливість здійснення цих правопорушень виникла через недосконалість законодавства та фактично відсутність покарання за порушення Правил надання послуг поштового зв’язку.

«Ми підготували зміни до нормативних актів, що регулюють питання про знаки поштової оплати та зміни до Закону «Про поштовий зв’язок». Звертаюся до Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України, народних депутатів з проханням підтримати пропозиції Укрпошти і внести відповідні зміни до законодавства. Зокрема, це стосується визначення понять, з якими працює Укрпошта, наприклад, «електронна поштова марка». Також ми підготували пропозицію відновлення кримінальної відповідальності за підробку знаків поштової оплати», – зазначив Ігор Ткачук.

Укрпошта звернулася до правоохоронних органів щодо припинення шахрайських дій з використанням символіки Укрпошти.

Керівник Укрпошти закликав громадян бути пильними, не втягуватися в шахрайські схеми та не надавати персональні дані невідомим особам. Ігор Ткачук наголосив, що купувати марки варто лише у відділеннях Укрпошти та на офіційному сайті підприємства.