“Укрпошта” може залишити українців без газет

"Укрпошта" може залишити українців без газет Поштівка
11 Листопада 2016, 17:04

Бажаючи стати європейською, “Укрпошта” може позбавити громадян можливості читати друковані ЗМІ. Про це повідомляє Сегодня.

Українські видавці б’ють на сполох – через законопроект про внесення змін до закону “Про поштовий зв’язок”, який зараз винесено на обговорення на сайті Мінінфраструктури, вітчизняні газети і журнали можуть серйозно постраждати.

Нововведення, закладені в документі, можуть знищити діючу систему передплати періодичних видань і значно ускладнити доступ громадян до друкованих ЗМІ.

Законопроект буде перебувати на сайті Мінінфраструктури до 13 листопада. Поки позитивних відгуків про нього небагато.

“Підводячи свій профільний закон у відповідність до вимог Європейського союзу, “Укрпошта”, мабуть, не звернула увагу на особливість ринку підписки в Україні, який дуже відрізняється від європейського. Доставку і підписку преси, які завжди були окремою послугою, зі своїми особливими механізмами, специфікою та термінами обробки цих замовлень, в новому законопроекті визначено як “універсальні поштові послуги”. І це дуже насторожує “, – сказав Олексій Погорєлов, гендиректор Української асоціації медійного бізнесу (УАМБ).

За словами Погорєлова, виходячи з цього, вся продукція, що пересилається, – лист, листівка, газета або журнал – все вважається “поштовим відправленням”.

“У документі ніде не сказано, що у преси будуть окремі методики, терміни і окремі тарифи. А це означає, що будь-яке “поштове відправлення” повинно містити адресу (відправника і одержувача), з маркою або штампом. Але тут питання: як на одну газету або журнал ліпити марку або ставити печатку, а ще позначати адреса відправника та одержувача, щоб це зчитувалося спецмашиною? Видавцям доведеться кожну газету або журнал запаковувати в окремий конверт і відправляти як окремий лист, і його потрібно буде ще й зважувати! В підсумку доставка однієї газети або журналу передплатнику подорожчає в кілька разів, що просто знищить систему передплати періодичних видань в Україні “, – пояснює Погорєлов, додаючи, що членам асоціації незрозуміло, чи це свідомий крок ініціаторів закону, чи це просто непродумане рішення, і коли його прийняли, не порадились з учасниками ринку – видавцями, перевізниками.

В “Укрпошті” кажуть, що готували законопроект з метою зробити галузь “європейською”. Там обіцяють ініціювати ряд змін в цей законопроект, які будуть відображати інтереси підприємства. “Після доопрацювання, перелік зауважень щодо законопроекту буде передано Мінінфраструктури в рамках громадського обговорення законопроекту”, – повідомили в “Укрпошті”.

“Укрпошта” може залишити українців без газет