Укрпошта – листоношам: або зменшимо тобі зарплатню, або звільняйся (ДОКУМЕНТ)

31 Грудня 2016, 21:43

Листоношам Укрпошти в Ужгороді надіслали листівки-попередження, в яких написано, що з 1 березня 2017 року їм зменшують ставку з 1 на 0.9. Все це для того, щоб не платити мінімальну заробітну плату 3200.

Про таке рішення пише закарпатський журналіст Віталій Глагола на своїй сторінці в мережі Фейсбук. Працівник пошти, який повідомив журналіста про «нововведення», каже, що при таких змінах графік роботи залишається таким як і був, обсяг роботи також. Тих же, хто не погоджується з цим, обіцяють звільнити.

Укрпошта поставила своїх листонош перед фактом: або ми тобі зменшуємо зарплатню, або звільняйся.

“Чому так? А потім люди скаржаться, чому на пошті до них інколи погано ставляться, можуть нагрубити. Як тут не нагрубиш, коли постійно перебуваєш у стресових ситуаціях, які керівництво Укрпошти не те, щоб не залагоджує, а навпаки “підливає масло у вогонь”, постійно погіршуючи умови праці. Якщо далі так триватиме, то в Ужгороді нікому буде людям принести листа, чи пенсію пенсіонерам”, – скаржиться журналісту одна з місцевих листонош. Ім’я просить не називати, аби не звільнили.

Хоча листоноші отримуватимуть з Нового року більше ніж зараз, але обіцяної мінімалки в понад 3000 не буде.

“Це ніщо, коли майже половина зарплатні йде на купівлю товарів, які видають щомісяця листоношам, щоб вони “втюхували” пенсіонерам та іншим клієнтам. А товари ці майже завжди втричі дорожчі, ніж в звичайних магазинах, в результаті чого їх ніхто не купує, і листоноша має сама в себе їх купувати, щоб керівництво не “сварило” за невиконання “плану”.

З останнього: пральні порошки, макарони, одноразовий посуд, миючі засоби, олія, цукерки, печива, “новорічні подарунки”(якщо їх не продати, то обов’язково собі потрібно “викупити”), сірники, раніше й ковбаси продавали (останнім часом вже не привозять). У весняно-літній період дуже багато насіння для розсади”, – розповідає жінка.

Щомісяця кожній листоноші дають “план” на продаж газет, марок і конвертів, приймання комунальних платежів, продаж товару, приймання передплати газет і журналів.

“За невиконання, чи неповне виконання планів керівництво на зборах (які проходять раз на 1-2 місяці в Поштамті) “вичитує” листонош, керівників відділень: наскільки погано працює відділення, листоноші. Керівники наголошують, що потрібно майже в кожну квартиру заходити, пропонувати товари, особливо – пенсіонерам. Але ж хто ті товари по завищеним цінам буде купувати? А плани ці щомісяця все більші й більші стають…”, – бідкається листоноша.

Нагадаємо, місячна зарплата (без надбавок та премій) генерального директора Укрпошти Ігоря Смілянського – 333400 грн, зарплати його заступників знаходяться в діапазоні від 150 до 300 тисяч грн.