Україну зобов’язали заплатити за зберігання “золота скіфів”

Суд Амстердама постановив повернути золото скіфів Україні Поштівка
14 Грудня 2016, 15:38

Амстердамський музей, що три роки не повертав Україні предмети її музейного фонду, отримає від Києва грошову компенсацію.

Україна повинна буде заплатити Нідерландам за “збереження” своїх музейних цінностей Окружний суд Амстердама, який прийняв рішення про повернення вивезеного з кримських музеїв “золота скіфів” Україні, зобов’язав українську сторону виплатити амстердамському музею Алларда Пірсона 111 тисяч євро, витрачених ним на зберігання даних музейних експонатів протягом трьох років.

Суд також постановив, що музеї Криму повинні виплатити Україні та музею Аларда Пірсона 2800 євро в якості відшкодування витрат.

Нагадаємо, 14 грудня Окружний суд Амстердама визнав, що вивезене з кримських музеїв “золото скіфів”, протягом трьох років утримуване нідерландським музеєм Алларда Пірсона, належить Україні.

Кримські музеї вже підтвердили свій намір оскаржити дане рішення. Експонати Кримських музеїв перебували в Амстердамі в період анексії Криму Росією. Після завершення виставки, нідерландська сторона відмовилася повернути експонати Національного музею історії України, мотивуючи це можливими претензіями з боку музеїв Криму.

Виставка “Крим: золото і секрети Чорного моря” була відкрита в археологічному музеї Алларда Пірсона при Амстердамському університеті на початку лютого 2014 року. Вона була сформована з колекцій п’яти українських музеїв, один з яких знаходиться у Києві, чотири – в Криму. По закінченні виставки 31 серпня 2014 музей Алларда Пірсона вирішив залишити у себе кримську частину колекції до відповідного рішення суду.

Джерело:

Дзеркало тижня Україна