Українцям радять видалятися з російських сервісів

Українцям радять видалятися з російських сервісів Поштівка
25 Червня 2016, 11:55

Сьогодні російська Держдума в третьому, остаточному читанні схвалила «антитерористичний» законопроект, внесений депутаткою Іриною Яровою.

Про це інформує Експрес.

Цей документ зобов’язує російських операторів зберігати дані клієнтів протягом півроку і надавати їх російським спецслужбам.  Йдеться про особисті листування в соцмережах і на пошті, файли, якими обмінюються користувачі, і навіть дзвінки та sms. Крім того, компанії зобов’язані допомагати спецслужбам розшифрувати весь трафік.

Таким чином працівники ФСБ, якщо захочуть, дізнаються логіни, електронні адреси, номери телефонів, перелік контактів, друзів і родичів користувача (в тому числі і громадянина України) та багато іншої інформації.

У зв’язку з цим українцям, які не згодні з таким тотальним стеженням за особистим інтернет-простором, пропонуються поради щодо видалення з російських сервісів. В першу чергу йдеться про соціальні мережі «Одноклассники», «Вконтакте» і «Мой мир», поштові сервіси Yandex і Mail.Ru, а також про блог-сервіс Livejornal («Живий Журнал» або ЖЖ).

Українцям радять видалятися з російських сервісів