Українці можуть отримати можливість їздити до Туреччини за внутрішніми ID-паспортами

10 Лютого 2017, 13:48

Міністерство закордонних справ України веде переговори із Туреччиною про можливість перетину кордону українцями за внутрішніми картками-паспортами.

Про це в ефірі одного з ток-шоу заявив голова МЗС Павло Клімкін.

“Ми почали серйозну розмову про це з нашими турецькими друзями. Може, це запрацює найближчим часом. Думаю, що вийдемо на результат дуже швидко, але не можу зараз сказати з точністю до одного тижня”, – сказав міністр.

Також, за словами Клімкіна, подібні переговори ведуться і з Білоруссю.

Від листопада 2016 року українцям оформлюють тільки новенькі ID-картки. Однак не всім підряд: тільки бажання для отримання паспорта – замало.

Зараз такі пластикові картки видають тільки дітям у 16 років та дорослим у випадку крадіжки або втрати паспорту, якщо це підтверджено спеціальними документами.

До бази вносять дані про людину, у тому числі – ідентификаційний код, він відтепер буде надрукований просто на паспорті. Також графічно нанесено прізвище, ім’я, по батькові, дата народження, місце народження, дата видачі, міститься електронний підпис та фотографія.

У базу вносять також інформацію про шлюб, дітей та місце реєстрації, але жодних позначок в самому паспорті ви про це не знайдете. Ці дані зашифровані на спеціальному чипі.

Після оформлення картку видадуть через 20 робочих днів.

Узагалі, з українським паспортом можна їздити без віз у 87 країн світу. Таку інформацію оприлюднили укладачі рейтингу «Global Passport Power Rank 2017».

Найвпливовішим визнали німецький паспорт. Він дозволяє безвізовий в’їзд до 157 країн. Друге місце посіла Швеція та Сінгапур. Громадяни цих держав без віз можуть відвідувати 156 держав. Далі йдуть Данія, Фінляндія, Франція, Іспанія, Швейцарія, Норвегія, Великобританія і США (відповідно – 155 держав). А от на останньому місці в рейтингу – афганський паспорт (лише 23 країни без візи).

Джерело:

ТСН, Урядовий кур'єр

Українці можуть отримати можливість їздити до Туреччини за внутрішніми ID-паспортами