Українські фермери відмовляються збирати баклажани

Українські фермери відмовляються збирати баклажани Поштівка
7 Вересня 2016, 15:31

Ціни на баклажани цього року стали неприємною несподіванкою для українських фермерів. Сьогодні в полі баклажани коштують близько 1,5-1,8 UAH/кг (0,05-0,06 EUR/кг). Така ціна, на думку фермерів, не дозволяє компенсувати навіть витрати на збирання врожаю. Саме тому багато господарств вирішили взагалі зупинити збирання баклажану, повідомляє Shuvar.com.

«Падіння ціни на баклажани цього року пов’язано із зростанням виробництва та падінням попиту з боку переробних підприємств та експортерів. Через заборону постачання готової продукції в Росію, консервні заводи України скоротили об’єм переробки цього року. Розвантажити внутрішній ринок продажами на зовнішній ринок наразі дуже важко, бо, знову ж таки, раніше свіжий баклажан ми переважно відправляли до Росії. Вийти на ринок ЄС поки теж дуже важко, бо якість баклажанів в українських господарствах у переважній більшості випадків не відповідає вимогам європейських покупців,» – коментує ситуацію Тетяна Гетьман, експерт плодоовочевого ринку Східної Європи.

На думку директора компанії «АгроАналіз» Вадима Дудки, проблема з українськими баклажанами цього року – своєрідне замкнуте коло.

«Проблема з якістю баклажанів зараз пов’язана саме з низьким попитом попередні місяці. Плоди баклажана збирають недозрілими, як і огірка наприклад, і якщо вчасно не зірвати з куща їх на цій стадії, плоди дуже швидко перестигають, через що «старіє» сам кущ і вже не може формувати плоди нормальної якості. А дозволити собі оплачувати збивання перестиглих плодів з куща фермери не можуть, оскільки не бачать перспектив компенсувати ці витрати продажем майбутнього врожаю за привабливими цінами,»- розповідає пан Дудка.

Тимчасом, пані Гетьман наголошує, що цінова кон’юнктура ринку ЄС зараз дуже сприяє до початку експорту українських баклажанів. У сусідній Польщі баклажани сьогодні коштують близько 0,34-0,45 EUR/кг, тобто в 7 разів дорожче, ніж в Україні.

Українські фермери відмовляються збирати баклажани