Українська Вікіпедія перетнула позначку у 666 666 статей

Українська Вікіпедія перетнула позначку у 666 666 статей Поштівка
15 Грудня 2016, 12:07

Кількість статей в українській Вікіпедії перевищила дві третини мільйона, повідомляє у вівторок Wikimedia Ukraine, яка курує український сегмент електронної енциклопедії.

“З радістю повідомляємо, що 12 грудня в українській Вікіпедії було написано 666 666-ну статтю. Нею стала стаття “Візирні лінії”. Візирні лінії (також “прицільна сітка”) — це сітка або шкала із тонких ліній або волокон, розміщених в окулярі прицільного пристрою, наприклад, в телескопах, оптичних прицілах, мікроскопах тощо”, – говориться у повідомленні.

“Відтепер у Вікіпедії понад дві третини мільйона статей. Математично правильно буде говорити, що цю межу перетнула 666 667-а стаття. За підрахунками це стаття “Концентричність”, присвячена геометричному явищу, коли кілька об’єктів мають спільний центр або вісь”, – додають “вікіпедисти”.

У листопаді 2016 року Вікіпедію [по всьому світу] редагувало 2545 користувачів.

Wikimedia Ukraine

Вони відзначають, що точний порядок створення статей вирахувати доволі важко, адже новостворена сторінка технічно вважається “статтею” після досягнення певного розміру (а це може статися після її подальших редагувань, а не в момент створення).

Водночас, не вважаються статтями сторінки-перенаправлення тощо.

“Щодня в українській Вікіпедії створюється близько ста п’ятдесяти статей (показник листопада 2016)”, – повідомляють у Wikimedia Ukraine.

“Вікіпедія — це вільна енциклопедія, покликана зібрати знання людства. Її може редагувати будь-хто, у Вікіпедії немає редакторської колегії, а всі її дописувачі — волонтери, що не отримують за це матеріальної вигоди. Щоб відредагувати інформацію до статті, достатньо скористатися кнопкою “Редагувати” угорі сторінки”, – нагадують у спільноті.

Джерело:

BBC Україна