Українки увійшли у топ-10 найвищих жінок у світі

Українки увійшли у топ-10 найвищих жінок у світі Поштівка
26 Липня 2016, 12:46

Журнал eLife оприлюднив результати свого дослідження, яке проводилося, щоб з’ясувати, де в світі живуть найвищі та найнижчі на зріст люди.

Дослідники обробили дані досліджень в 187 країнах світу з 1914 року та встановили, що в середньому найвищі чоловіки проживають в Нідерландах. Зріст голландських чоловіків складає 183 см. При цьому також виявилося, що високі жінки в Європі живуть у Латвії – їхній середньостатистичний зріст – 170 см.

Досить високими є також британські чоловіки – середньостатистичний британець може похвалитися зростом у 178 см, а от його супутниця-землячка є невисокою на зріст – 164 см.

Найнижчі чоловіки у світі живуть на Східному Тиморі в Азії – лише 160 см. Титул найнижчих жінок на світі мають панянки з Гватемали – їхній зріст в середньому складає 140-150 см.

При цьому дослідники відмічають, що за останнє століття представники азіатських народів серйозно “підтягнулися” у зрості. Жителі Японії, Китаю, Південної Кореї сьогодні є значно вищими за своїх пращурів, які жили 100 років тому. При цьому за останні десятиліття середні показники зросту людей в екваторіальній Африці (Уганда, Сієрра-Леоне) дещо знизилися.

Таку велику різницю в зрості між різними народами з різних частин планети науковці пояснюють як генетичними факторами, так і якістю життя. Рівень охорони здоров’я, харчування, навантаженості працею також мають свій вплив.

Українки увійшли до рейтингу найвищих на зріст жінок світу, зайнявши 10 місце. При цьому дослідники зазначають, що ще 100 років тому українські жінки займали лише 43 місце в світі.

Українки увійшли у топ-10 найвищих жінок у світі